Leczenie niepłodności – czy jest efektywne oraz jakie metody są dziś dostępne dla pacjentów?

Niektóre pary chciałyby posiadać dzieci, ale niestety pomimo starań, nie umieją spełnić swojego marzenia. Niepłodność to poważna trudność, na szczęście dziś oferowanych jest dużo technik leczenia niepłodności i badań, które umożliwiają poznanie powodów problemów z poczęciem.

ciąża
Redaktor: Daniel Lobo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwe jest przykładowo badanie nasienia, które daje szansę na szybkie rozpoznanie męskiej niepłodności. Badanie nie jest inwazyjne, mężczyzna musi wyłącznie dostarczyć próbkę nasienia do stosownej kliniki. Oczywiście, można też sprawdzić płodność kobiety, chociaż z reguły jest to trochę trudniejsze, tym samym w pierwszej kolejności lekarze czasami chcą zbadać mężczyznę. Niepłodność w sytuacji kobiet może mieć różne podłoże, a po wdrożeniu prawidłowego leczenia, istnieje możliwość poczęcia dziecka. Do kobiecych schorzeń, które mogą być powodem niepłodności należy przykładowo endometrioza lub zespół policystycznych jajników. Każda kobieta musi regularnie odwiedzać ginekologa, aby móc możliwie jak najszybciej zdiagnozować niektóre schorzenia. Obecnie ginekolodzy dysponują naprawdę zaawansowanym sprzętem, w związku z czym wykrycie nieprawidłowości jest zdecydowanie prostsze. A co kiedy pomimo leczenia zapłodnienie jednakowoż nie wchodzi w grę? W takim przypadku można skorzystać ze skutecznych rozwiązań, które gwarantuje nauka. Współcześnie dużą popularnością charakteryzuje się na przykład zapłodnienie in vitro wykonywane przez kliniki leczenia niepłodności w Polsce. In vitro to relatywnie nowa metoda, która jednak bardzo szybko weszła do użycia i została udoskonalona. Dla niektórych osób to możliwość poczęcia wymarzonego dziecka.


Inne artykuły

Jak pomóc chorym dzieciom? Inicjatywa, dzięki której podopieczni fundacji mogą cieszyć się zdrowiem oraz godnym standardem życia

dzieci z opiekunem
Redaktor: Project NEURON
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwracając uwagę na sytuację dzieci chorych lub mieszkających w domach dziecka zdecydowanie warto przyczynić się do poprawy ich zdrowia, jak również sytuacji finansowej. To oczywiste, że mało z nas posiada środki finansowe, które mogą stanowić pojedynczy ‘zastrzyk gotówkowy’, który może poprawić złą sytuację. Należy jednak mieć w świadomości inicjatywy chociażby takie jak znany ‘1%’, za sprawą którego mamy możliwość systematycznie przyczyniać się do niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.