Pizza- czemu zawdzięcza tak sporą sławę?

Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, jaka mami nas jako odskocznia od codziennej zdrowej diety. Przykładni obywatele którzy przestrzegają diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia siadają do stolika i z lubością rozkoszują się wielkim fragmentem pizzy ze Szczecina. Większa część postrzega pizzę jako szkodliwe i niezdrowe jedzenie, które może udaremnić nasze dokonania fitnessowe.


Pizza
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Wielu z nas opuszcza pizzę na dni, w jakie dewizy pożywienia bywają w tym momencie zawieszone. W owym czasie do jadłospisu wchodzą fast foody. Nie zagłębiając się w inne posiłki, można oznajmić, że pizza przenigdy nie powinna być uważana na równi z fast foodami, nie musi być szkodliwa. Wobec tego powinno się stwierdzić że pizza może być się, pełnowartościowym i wybornym posiłkiem, szczególnie ta ze Szczecina - czytaj więcej. Bary szybkiej obsługi na początku zrobiły karierę w Ameryce. Niemniej już i u nas, przez wzgląd na prędkie tempo życia i rosnący konsumpcjonizm, żywność rodzaju fast food osiąga coraz to większą sławę. Bez mała na każdym rogu ulicy można odnaleźć budkę, w jakiej podawane są fast foody. Onegdaj nie wypadało obnosić się po ulicy i konsumować.


Współcześnie nikogo nie dziwi widok ludzi pędzących do pracy z częścią pizzy lub hamburgera w dłonie. Sława pokarmu fast food wypływa przede wszystkim z szybkości obsługi, bo nie posiadamy czasu na to, by spokojnie usiąść, złożyć zamówienie na danie, poczekać i zjeść, a fast food doskonale rozstrzyga tę sprawę, Wartości jedzenia są przekonujące, bo hamburgery, hot dogi kebaby są sporo bardziej opłacalne aniżeli większa część potraw serwowanych w restauracjach - poznaj przykładowe menu. Uczucia sytości, bo bułka z mięsem na dłużej zaspokaja głód, jak również smaku pokarmu, nie ukrywamy, że pokarm typu fast food nam smakuje. Naturalnie, nie ma nic złego w hamburgerze czy kawałku pizzy, jeśli są one jedzone przemyślanie i z wyczuciem - raz, dwa razy w miesiącu. W dniu, jak po nie sięgamy, zadbajmy jednakże o to, by inne posiłki włączały jarzyny, owoce, ryby i nabiał.
2014-08-27 13:40:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.