Tradycyjne potrawy włoskie

Kuchnia włoska należy do najbardziej słynnych kuchni świata. Jej unikalny zakres to zasługa regionalnych sposobów wytwórczości, znakomitych surowców, również wyszukanych i niepowtarzalnych rytuałów przygotowywania i podawania potraw.
Włoska kuchnia kojarzona jest w Polsce z makaronem i pizzą, jednakże, jak się okazuje, nawet przy szykowaniu owych podstawowych posiłków popełniamy sporo omyłek, zwłaszcza jeśli idzie o rozgotowywanie makaronów. Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Tymczasem we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy napływają do restauracji włoskiej w Szczecinie i wielokrotnie najadają się makaronem, traktują go jako danie kluczowe. W Polsce bezustannie najpopularniejsze jest przybywanie na makaron, albo pizzę, stosując je jak szybki obiad. Włosi uważają, że makaron powinien być lekko okryty sosem, który nie może spływać na spód naczynia, musi także być przygotowany z najlepszych składników.
restauracja
Redaktor: pds209
Na podstawie: http://www.flickr.com
Restauracja (poznaj szczegóły) włoska w Szczecinie oprócz makaronów serwuje również pizzę - zajrzyj. Gusty klientów przeobraziły się w ciągu minionych kilku lat. Bezsprzecznie, najlepszą pizzę piecze się w specjalnym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza winna być pieczona w piecu grzanym drewnem, jej smak bywa wtedy szczególny (sprawdź menu il Vicolo). Jedzenie włoskie, to nie tylko makarony i pizza. Coraz więcej gości rozpoczyna wiązać włoską kuchnię z wytworami morza i mięsem. Każdy winien spróbować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu średni poziom wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.


Inne artykuły

Jeśli przygotowujemy się na wesele w naszym domu wtedy wyborne wyroby mięsne będą dobrym pomysłem na obiad

mięso
Redaktor: ZM Pekpol
Na podstawie: ZM Pekpol
Jak wiadomo należałoby co jakiś czas spotykać się z naszymi bliskimi, gdyż dzięki takim sekundom zdołamy bez problemu pogadać i jeszcze z większym natężeniem zacieśnić więzi, które nas łączą i które w niesamowicie trudnych czasach są rzeczą w istocie ważną. Wiele ludzi zastanawia się co czynić, żeby nasze przyjaźnie trwały jak najdłużej i były na jak najważniejszym poziomie. Bezsprzecznie rozwiązań jest bardzo sporo i tak w rzeczywistości zależą nade wszystko od tego, czy mamy dobre pomieszczenie do spotkania, czy posiadamy czas i jak często zależy nam na kontaktach z naszymi bliskimi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.