W jaki sposób zapewnić maluchowi doskonały kostium?


Bale przebierańców bądź Halloween to dla dzieci najlepsza okazja na przebranie się za swojego ukochanego bohatera. Jest to dziś w istocie popularna inicjatywa, z tego powodu dużo rodziców staje przed dylematem, jaki kostium dla dziecka wybrać. Na szczęście dzisiaj z pomocą przychodzą wypożyczalnie, jakie proponują nadzwyczaj zróżnicowany asortyment.
przebrania.net
Takie kostiumy dla dzieci (nowe wzory- sprawdź!) są rzeczywiście realistyczne i sprawiają, że maluch będzie zadowolony. Najistotniejsze jest jednakże dać możliwość dziecku wybrać samodzielnie. Absolutnie nie można mu narzucać swojego zdania, jako że w końcu to święto dla malucha. Wszystko rzecz jasna, w granicach zdrowego rozsądku. Kostium musi być bezpieczny i komfortowy, przede wszystkim jeżeli maluch wybiera się na zbieranie cukierków albo bal szkolny. Rzecz jasna,rodzice mogą również postarać się o własnoręcznie wykonanie kostiumu. Dziecko, które będzie towarzyszyło w takich przygotowaniach z pewnością będzie nimi zauroczone. Okazuje się, że czasami wystarczy odrobina wyobraźni, żeby zrobić atrakcyjny kostium w bardzo niskiej cenie. Przykładowo, jeśli maluch będzie chciał się przebrać za mumię, wystarczy mieć tylko bandaż oraz nałożyć jego warstwę na ciało malucha. Naturalnie, nie może być za mocno ściśnięty, jako że będzie to nie tylko ograniczało ruchy dziecka, ale może okazać się niekomfortowe. W dodatku, krew będzie trudniej przepływała, co w konsekwencji może mieć duży wpływ na zdrowie.


Inne artykuły

Jak możemy dbać o własne dziecko?

Redaktor: timsamoff
Aktualnie bardzo często to po prostu jest tak, że rodzice niemal wariują na punkcie swojego dziecka. Tzn. za bardzo o nie chcą dbać. To niby nic złego, lecz musimy wiedzieć, że nasze dziecko będzie przez jakby nie patrzeć niemałą część swojego życia pod 100% naszą opieką. A więc należy w jakiś sposób przygotować je do dorosłego życia. Często rodzice niejako zapominają o tym. To powoduje, że mamy bardzo wielu ludzi, którzy choć tak naprawdę powinni mieć już własną rodzinę, to w dalszym ciągu mieszkają z rodzicami. Naturalnie należy wziąć jeszcze poprawkę na to, iż wcześniejsze pokolenie nie zostawiły dla młodych zbyt poukładanego świata.


Dziewczynki z reguły pragną być wróżkami albo księżniczkami. Stara sukienka mamy, nieco skrócona i zwężona, z pewnością będzie znakomicie nadawała się do odwzorowania takiej postaci. Koronę można nabyć w sklepie, opcjonalnie zrobić własnoręcznie, z kartonu i brokatu. Wykonanie kostiumu na pewno jest interesującym rozwiązaniem oraz pozwala na spędzenie dużej ilości czasu z własnym dzieckiem. Jeżeli nie ma się czasu, wypożyczalnia okazuje się być czasami ostatnim ratunkiem, jednak w miarę możliwości należy zaangażować dziecko do przygotowań. Kostiumy są przeważnie potrzebne również w czasie przedstawień, w których dzieci grają konkretną rolę. W polskich szkołach dosyć często przedstawiane są jasełka. Zrobienie kostiumu anioła nie powinno nastręczać większych trudności.
2014-06-30 10:47:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.