Co na zmęczenie?

Każdy z nas od czasu do czasu czuje dokuczliwe zmęczenie, co objawiać się może w najróżniejszy sposób: rozdrażnieniem, nerwowością, czy nieprzyjemnym „łamaniem” w plechach. Oczywiście, kiedy tego rodzaju sytuacje występują sporadycznie, można sobie z nimi na różne sposoby poradzić. Jak?

odpczynek nad morzem
Redaktor: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawą jest to, żeby jak najszybciej postawić organizm na nogi, co można osiągnąć chociażby poprzez pobudzenie krążenia krwi, ale też wyciszenie się czy chociażby relaksacyjne oddychanie. Warto sięgać także po rozmaitego typu techniki, które pomagają szybko zregenerować ciało. Różnego typu masaże, w których wykorzystuje się przykładowo bańki chińskie, czy też z kolei olejki aromatyczne, są jak najbardziej mile widziane.

Porównaj: sklep-amplio.pl

Zrelaksować możemy się również poprzez takie praktyki jak spożycie naparu z melisy, jaki wpływa zazwyczaj kojąco, ale też skupienie się na czynnościach, jakie lubimy najbardziej – może być to przykładowo przeczytanie fragmentu ulubionej książki czy gorąca kąpiel. Możliwości jest dużo, bo też każdy z nas ma swoje własne ulubione czynności, przy których może odprężyć się i zapomnieć o stresie lub zmęczeniu.

Dość często na rozładowanie napięcia stosowana jest drzemka i jest to oczywiście także jak najbardziej dobra metoda. Warto przy tym pamiętać, że jeżeli kładziemy się do łóżka, czy zasiadamy w fotelu z obolałą głową tudzież plecami, winniśmy to robić z użyciem tego typu produktu, jakim jest poduszka ortopedyczna, dzięki której pozwolimy sobie na właściwe ułożenie ciała i w ten sposób pomożemy organizmowi w usunięciu bólu.


Inne artykuły

Jazda konno to same zalety. Zobacz, jak wpływa to na zdrowie, jak poprawia samopoczucie

Koń
Redaktor: Jack_IOM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Koń jest jednym z najlepszych przyjaciół ludzi ze świata zwierzęcego. Od starożytności towarzyszy nam, pełniąc role bojowe, pomagając prowadzić pola, służąc przez wiele wieków jako siła pociągowa w komunikacji między miastami oraz różnymi krajami. Dawniej sądzono, że wraz z postępem cywilizacji mechanicznej koń przepadnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.