Od kiedy są stosowane, z czego były tworzone i do czego właściwie służą znane termofory?

Czy już wiesz, jaki towar, stosowany od około 500 wiosen, nazywany jest poprzez ich właścicieli per zimowy kompan? Wstępnie mogli go nabyć wyłącznie bardzo bogaci ludzie, a od XX w. już także ci mniej zamożni.
Pizza z żółtym serem
Redaktor: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki


informacje
Redaktor: Sahara Presentation Systems


W XVI w. towar ten był wytwarzany z cyny. Bardzo często miały rozbudowane zdobienia w postaci monogramów swych posiadaczy i przykładowo dat powstania.


Takowe pojemniki miały bardzo wszelakie wzory: były owalne, kwadratowe albo okrągłe. Mogły również przybrać nieco w większym stopniu złożoną formę, przykładowo człowieczego serduszka. Czy pojmujesz już, o jakiej sprawie mowa? Tak, to termofory. W dalszych wiekach wykonywano je z miedzi i mosiądzu, co bardzo powiększyło ich sławę. Jeszcze później do ich wytwarzania wykorzystywano taki surowiec jak aluminium. Jednak prawdziwy zwrot nastąpił na samym początku XX w., kiedy to termofory rozpoczęto produkować z gumy. Ich odkrywcą był chorwacki inżynier Eduard Slavoljub Penkala. Takiego typu termofory opatentował on w 1903 r. Wszakże czym właściwie są termofory i do czego służą?


Więc takowe termofory to gumowe pojemniki napełniane gorącą wodą, jakie służą do miejscowego rozgrzewania człowieczego ciała. Ich szczególną właściwością jest to, iż umieją utrzymać ciepło przez długi czas, wręcz do trzynastu godzin. W obecnych czasach w najwyższym stopniu znane są termofory niejako ubrane w pewny wariant poszewki stworzonej np. z pluszu.
To bogactwo różnych form oraz kształtów sprawia, że aktualnie termofory potrafią również pełnić rolę dekoracyjną. Wszakże termofory służą nade wszelakim do usuwania bólu, przykładowo brzucha.
2017-12-05 14:52:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.