Wakacje, ferie… A co wtedy z dziećmi?

czas wolny, lecz jedynie dla twojej pociechy. Ty poza niedługim urlopem musisz przecież pracować. Co w takim wypadku zrobić? Są różne sposoby na aktywność dziecka w tego typu okresie, ale najkorzystniej zaplanować coś na zapas, coś korzystnego, lecz też rozrywkowego, by złączyć edukację z zabawą.
Dzieci w szkole, nauka
Redaktor: www.flickr.com
Na podstawie: www.flickr.com
Oczywiście, w przypadku, gdy twoje dziecko jest już wystarczająco samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to właściwy zamysł? Czym w tym czasie będzie się zajmować? Zawoła przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a na myśl przyjdą im niemądre pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo młody człowiek musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne inicjatywy.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, aby się bawić, skończył rok szkolny, podczas, którego wytrwale pracował na jak najwyższe stopnie, a teraz powinien trochę wyluzować. Wszystko się zgadza, ale nie popadajmy w skrajności, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś warsztaty to nic złego się nie stanie, ba, skorzysta na tym. Czytaj więcej o ofercie zajęć na ->http://pozaszkolne.pl/Zajecia-muzyczne-dla-dzieci,n,363,1.aspx

Inne artykuły

Jakie są plusy i minusy prywatnych placówek oświatowych?

informacja
Redaktor: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli Twoje dziecko jest niezwykle ambitne, a Ty chciałabyś zapewnić jemu jak najlepszy początek w dorosłe życie, jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz wykonać, to zapisać je do prywatnej szkoły.


W takie miesiące, im większy ośrodek miejski, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są przykładowo warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, nauka gry w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się pod tym linkiem. Tworzone są miejsca, w jakich dzieci mogą rozwijać swoje pasje. Ciekawym pomysłem jest także posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs językowy kurs językowy. Skorzysta na tym, a może w przyszłości ci za to podziękuje. Pamiętaj jednakże, by nie przesadzić, bo podobnie jak powinności, tak samo czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem posiadać dla siebie czas, żeby zrozumieć siebie i swoje pasje jeszcze bardziej dokładnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.