Wakacje, ferie… A co wtedy z dziećmi?

czas wolny, lecz jedynie dla twojej pociechy. Ty poza niedługim urlopem musisz przecież pracować. Co w takim wypadku zrobić? Są różne sposoby na aktywność dziecka w tego typu okresie, ale najkorzystniej zaplanować coś na zapas, coś korzystnego, lecz też rozrywkowego, by złączyć edukację z zabawą.
Dzieci w szkole, nauka
Redaktor: www.flickr.com
Na podstawie: www.flickr.com
Oczywiście, w przypadku, gdy twoje dziecko jest już wystarczająco samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to właściwy zamysł? Czym w tym czasie będzie się zajmować? Zawoła przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a na myśl przyjdą im niemądre pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo młody człowiek musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne inicjatywy.

Inne artykuły

Powinniśmy myśleć co dopomoże się kształtować naszemu dziecku

śpiący kot
Redaktor: Lindsay Attaway
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu marketach mamy szansę kupić drapak dla kota

Jeżeli posiadamy pod swoją opieką podopiecznego, bez względu na to czy jest to zwierzak, czy potomstwo to chcemy zrobić dla niego jak najwięcej, tak aby miał szansę się właściwie kształtować. Przez to właśnie właściciele kotów przeważnie kupują drapak dla kota, czyli specjalną konstrukcję, na którą ich zwierzak może się wdrapywać, wskakiwać, przeciskać się przez odpowiednio robione otwory.


Oczywiście nie ma w tym nic złego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, aby się bawić, skończył rok szkolny, podczas, którego wytrwale pracował na jak najwyższe stopnie, a teraz powinien trochę wyluzować. Wszystko się zgadza, ale nie popadajmy w skrajności, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś warsztaty to nic złego się nie stanie, ba, skorzysta na tym. Czytaj więcej o ofercie zajęć na ->http://pozaszkolne.pl/Zajecia-muzyczne-dla-dzieci,n,363,1.aspx

W takie miesiące, im większy ośrodek miejski, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są przykładowo warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, nauka gry w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się pod tym linkiem. Tworzone są miejsca, w jakich dzieci mogą rozwijać swoje pasje. Ciekawym pomysłem jest także posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs językowy. Skorzysta na tym, a może w przyszłości ci za to podziękuje. Pamiętaj jednakże, by nie przesadzić, bo podobnie jak powinności, tak samo czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem posiadać dla siebie czas, żeby zrozumieć siebie i swoje pasje jeszcze bardziej dokładnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.