Pomysły na zabawy z dziećmi w mieszkaniu

Uwięziona z potomkiem w domku z przyczyny złej pogody, grypy bądź zwyczajnego kaszlu? Znasz to świetnie i już drżysz na samą myśl o musowych tygodniowych wakacjach (w domku), prawda?


Czas zimowo - jesienny to jeden z tych, gdy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić cokolwiek więcej czasu w mieszkaniu niż latem.


O ile latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, w zimie - w 4 ścianach. I jeśli latem maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z kolegami z osiedla, zimą jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż dziesięć minut. Prócz tego, w domu mamy okrojone pole do rozrywek. Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po dziennym pokoju. Oto zestaw zabaw jakie można wykorzystać podczas zimowo-jesiennego sezonu. Jesień jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.


kreatywne zabawy z dzieckiem
Redaktor: Kate Ter Haar
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obuwie sportowe
Redaktor: Richard Sue
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Otwarcie przedszkola jako dobry pomysł na firmę oraz zrealizowanie zainteresowań

plac zabaw i przedszkole
Redaktor: Frogn kommune
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed kilkoma laty powróciłam z kilkuletniej emigracji - studiowałam oraz ciężko pracowałam w Norwegii, co sprawiło, że po przyjeździe do kraju miałam niemałe pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie otworzyć gdzieś pod Warszawą prywatne przedszkole. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po babci duży dom.


Przyszykujcie asortyment jesiennych skarbów. Mogą być to kasztanowce, żołędzie jak też kolorowe listowie. Pospołu z latoroślą zróbcie pudełko na te skarby. Liście powkładajmy między kartki ulubionej książki, a potem bawmy się w ich poszukiwanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi oraz zapałek możesz w prosty sposób skonstruować familię (matkę, rodzeństwo, czworonoga). To kapitalna zabawa, przynajmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak skonstruowane ludziki skryjcie na pamiątkę do pudełka, które wespół wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z maluchem niepowtarzalne arcydzieło w formie kolorowej dyni.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.