Pomysły na zabawy z dziećmi w mieszkaniu

Uwięziona z potomkiem w domku z przyczyny złej pogody, grypy bądź zwyczajnego kaszlu? Znasz to świetnie i już drżysz na samą myśl o musowych tygodniowych wakacjach (w domku), prawda?


Czas zimowo - jesienny to jeden z tych, gdy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić cokolwiek więcej czasu w mieszkaniu niż latem.


O ile latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, w zimie - w 4 ścianach. I jeśli latem maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z kolegami z osiedla, zimą jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż dziesięć minut. Prócz tego, w domu mamy okrojone pole do rozrywek. Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po dziennym pokoju. Oto zestaw zabaw jakie można wykorzystać podczas zimowo-jesiennego sezonu. Jesień jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.


Inne artykuły

Szatnie w przedszkolach muszą okazać się być na odpowiedniej wysokości

wyposażenia
Redaktor: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy powinniśmy zadbać o urządzenie przedszkola, to przede wszystkim musimy wspomnieć, że wszystko co zakupimy powinno być odpowiednie dla dzieci. Przez to warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze detale, gdyż wszystko może się tutaj okazać niezwykle istotne.


kreatywne zabawy z dzieckiem
Redaktor: Kate Ter Haar
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obuwie sportowe
Redaktor: Richard Sue
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przyszykujcie asortyment jesiennych skarbów. Mogą być to kasztanowce, żołędzie jak też kolorowe listowie. Pospołu z latoroślą zróbcie pudełko na te skarby. Liście powkładajmy między kartki ulubionej książki, a potem bawmy się w ich poszukiwanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi oraz zapałek możesz w prosty sposób skonstruować familię (matkę, rodzeństwo, czworonoga). To kapitalna zabawa, przynajmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak skonstruowane ludziki skryjcie na pamiątkę do pudełka, które wespół wykonaliście.

Bez obawy - zobacz link na stronie (http://varsovia.edu.pl/prywatne-gimnazjum/), który kieruje do podobnej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę wpisy w nawiązaniu do przedstawianego tu zagadnienia.

Pomalujcie dynię. Wykreuj z maluchem niepowtarzalne arcydzieło w formie kolorowej dyni.


Do zabawy wystarczy wyłącznie dynia a także farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dni to rozrywki z spożytkowaniem farbek, ołówków, kartek papieru i modeliny.
2019-11-08 07:35:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.