Które zabawki nabywać?

Dobór należytej zabawki dla szkraba nie jest ani prosty ani bagatelny – powinniśmy mieć pojęcie, w jaki sposób wyselekcjonować kształtującą a także bezpieczną zabawkę.


Do czego potomkowi zabawki? Odpowiedź na to pytanie mogłaby zdawać się ewidentna – do zabawy.


drewniane zabawki dla dzieci
Redaktor: TUMTUM
Na podstawie: TUMTUM


wypoczynek
Redaktor: Reynaers
Na podstawie: Reynaers


Okazuje się jednak, że zabawki istnieją przede wszystkim po to, by mały człowiek mógł odgadnąć, poznać świat, jaki go otacza – okiełznać go oraz znaleźć w nim swe miejsce. Maluch w toku zabawy przede wszystkim uczy się. Stąd właściwa zabawka winna powodować, iż maluch: poznaje swe możliwości, buduje poczucie własnej wartości, rozwija poczucie estetyki. Drewniane zabawki dla dzieci jakie spełniają przytoczone powyżej kryteria są odpowiednia dla Twojego malucha. Zabawka musi być dobrana odpowiednio do wieku potomka. Łączy się to z prostym faktem: malec od chwili narodzin zdobywa czy rozwija swoje poznawcze zdolności. Zabawka winna mu w tym pomagać, wręcz być bodźcem do dalszego postępu.


rozrywka
Redaktor: www.PocztaKartkowa.pl


Inne artykuły

Zima wydaje się być taką porą roku w Polsce, którą jedni kochają, a inni nie znoszą

Dziecko z pluszakiem
Redaktor: Miles Bannan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnich latach wszyscy narzekają na zimy w Polsce. Nie mamy mrozu i śniegu, zatem martwi to najmłodszych. Jest mokro oraz mroczno - wszyscy mają depresje.


Psychologowie częstokroć zwracają uwagę na to, że niedobrze dobrana zabawka nie tylko nie będzie kształtować maluszka, lecz także błyskawicznie je znuży bądź zahamuje jego rozwój (jeśli np. maluch wiekowo jest już na etapie stawiania wieży, a otrzyma od rodzicieli jeden klocuszek, nie będzie pozyskiwało umiejętności, jakie są dla niego naturalne w tymże okresie). Zazwyczaj intuicyjnie czujemy, jaką zabawkę kupić niemowlakowi, a czego z pewnością nie nabywać przedszkolakowi.


Wskazane jest swą intuicję podeprzeć solenną wiedzą o fazach rozwoju dziecka oraz pasujących zabawkach. Wyposażeni w taką wiedzę możemy pójść po zabawki sklep internetowy też ma w ofercie całą masę zabawek.
2019-03-29 07:22:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.