Jakie zabaweczki dla przedszkolaka - co kupić?

Dobór zabawki dla przedszkolaka to duże wyzwanie dla rodzica. Sklepowe półki gną się pod ciężarem rozlicznych cacek dla dzieciaków.


Jak kupić mądrze i zagwarantować maluchowi uciechę z zabawy, a równocześnie zadbać o jego harmonijny rozwój? Takie pytania zadają sobie setki tysięcy rodziców.


pani psycholog
Redaktor: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com


W poradniku postaramy się nakierować rodzicieli, jakie zabawki sprawią przyjemność przedszkolakowi. Na czym skupić się podczas wyboru zabawek a także jakimi kryteriami się kierować. Warto pamiętać, najdroższy rodzicu, iż zabawki będą służyć nie Tobie, a maluchowi, stąd dobierając zabawkę, pomyśl o swym smyku. Zabawki dla panienek to przede wszystkim lalki i przytulanki. Warto pamiętać o wychowawczej i rozwijającej stronie zabawy laleczkami. Laleczek doskonale rozwijają motorykę dziewczynek, a również umożliwiają socjalizację z pozostałymi maluchami. Kukiełki a także poniektóre maskotki dostarczają co niemiara zabawy w trakcie ich ciągłego rozbierania, karmienia, lub zabawy w domek. Panienki nie muszą zabawiać się tylko lalkami. Nierzadko zdarza się tak, że tak samo entuzjastycznie bawią się samochodami, różnorodnymi imitacjami mieczy, bądź klockami. Atrakcyjną zabawką jest również szarfa gimnastyczna.


Chłopcy lubią bawić się w żołnierzy, policjantów. Wszelakiego wariantu imitacje szabli, rewolwerów, tarcz za każdym razem będą mile widziane. Młodzikowie w wieku przedszkolnym są niesłychanie czynni.


Inne artykuły

10 sposobów na zapewnienie dobrej zabawy dla maluchów

Dziecko w samochodziku
Redaktor: Raíssa Viza
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie pragniemy aby nasze pociechy się nudziły i zamiast bawić się na powietrzu zostawały w domu, to na pewno musimy zadbać o to, by miały jak największy wybór zabawek. A kiedy jeszcze mamy ogród, na którym mogą się pobawić i na który mają okazję zabrać te zabawki, to na pewno bez większego problemu odnajdziemy dla nich coś odpowiedniego, co będzie bezpieczne, interesujące i równocześnie sprawi, iż dzieci razem z kolegami będą miały szanse rozwijać własne kreatywne myślenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.