W Polsce powróciła moda na picie dobrej kawy i herbaty

Kiedyś parzenie herbaty w czajniku, dzbanuszku czy imbryku było dość powszechne. Duży czajnik starczał na herbatę dla wszystkich, zbierającej się razem przy jedzeniu. Niekończące się dyskusje znamy dziś szczególnie z brytyjskich filmów.


W naszych czasach, gdy ciągle jesteśmy w ruchu i nierzadko wspólny posiłek zjadamy jedynie w weekend lub od święta, czajniki do parzenia herbaty są się nieco zapomnianym elementem śniadania, obiadu czy kolacji.
garnki
Redaktor: Riess
Na podstawie: Riess


Kawiarki i kafetiery
Redaktor: Iain Cameron
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto wrócić do tej znakomitej tradycji, zwłaszcza, że na rynku zarówno oferta herbat, jak i całej wielości akcesoriów do picia herbat i kaw jest teraz ogromny. (rozwinięcie tematu: Deco Salon) Dzbanki z podgrzewaczem, prócz atrybutów typowo symbolicznych posiadają swe zupełnie praktyczne zadania. Są rzecz jasna urokliwe. picie więc wywaru z pięknego dzbanka sprawia nam ekstra radość. Wykorzystujemy je także po to aby przygotowana herbata była ciepła przez długi czas. Należy zadbać o to, aby podgrzewacz zrobiony był z dobrego materiału, o świetnych parametrach cieplnych.


Dzbanki z podgrzewaczem
Redaktor: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dla nieco mniej wymagających herbaciarzy proponuje się kubki. Kubki z zaparzaczem, okazują się niezwykle praktyczne, dla wszystkich zabieganych mających ochotę wybić nieźle zaparzoną herbatę. Tu także zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego wykonany jest kubek i sitko, do zaparzania. Jego gatunek może mieć kolosalne znaczenia, dla smaku i wartości parzonej herbaty.


A co jeśli wolimy kawę? Lubimy napić się świetnie przygotowanej kawy. Dla takich ludzi na rynku zaistniał cały segment proponujący urządzenia do parzenia kawy.
Kawiarki i kafetiery są dzisiaj już dość powszechne w użyciu. Ich dobór jest niezwykle rozległy i zależy jedynie od portfela i pragnień klienta. Też i w tym przypadku należy poszukać urządzenia praktycznego i gustownego.
2018-07-06 14:13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.