Alkohol w pięknej oprawie? Na pewno będzie smakował jeszcze wspanialej, zatem już dziś kup eleganckie szkło i dodatki

Każdy pan, który od czasu do czasu uwielbia posmakować dobrego trunku, powinien posiadać w swym mieszkaniu odpowiednie naczynia i akcesoria do przygotowywania drinka.
barbecue
Redaktor: Felix Imobersteg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzięki temu napoje smakują jeszcze lepiej!


Liczy się szkło!


Każdy z nas od czasu do czasu lubi skosztować trochę dobrego alkoholu. Pije się go przy różnych okazjach lub po prostu dla przyjemności, lecz zawsze trzeba mieć pod ręką piękne naczynia, jak kieliszki do koniaku lub szklanki do whisky. To ważne, jeśli chce się zrobić dobre wrażenie na towarzyszach lub doskonalić własne doznania związane ze spożywaniem trunku. Tak wykwintnych alkoholi nie można nalewać z butelki, dlatego powinno się wyposażyć w karafki do whisky lub wina, żeby serwować je z odpowiednią oprawą.


Jeśli rozchodzi się o whisky, to nie koniec


Biesiadę przy takim alkoholu, należy starannie przygotować pod względem naczyń i dodatków. Ten trunek pija się na ogół z dodatkiem wody i lodu, czasem jednak smakosze wolą nierozcieńczony alkohol. Co jednakże uczynić, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę drinka? Lód gwarantuje schłodzenie, lecz prędko się topi, a w rezultacie rozcieńcza alkohol. Świetniej sprawdzają się kostki do whisky, jakie można kupić w lepszych sklepach monopolowych albo w sklepikach z dodatkami dla domu.
Rzeczone kostki są najczęściej robione z kamienia i pomalowane specjalnym bezpiecznym lakierem. Znakomicie chłodzą drinki, niwelując niedogodność rozcieńczania. Mogą być wykorzystywane również przy pozostałych drinkach i napojach bezprocentowych.
2019-06-05 07:32:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.