Kilka ważnych informacji w temacie podawania zup na co dzień i w czasie uroczystości.

O ile na co dzień w wielu rodzinach zupy zjada się po prostu na głębszych talerzach czy nawet miseczkach, to w przypadku jakiś uroczystych okazji trzeba zadbać o odpowiednie naczynia.


Sporo będzie w tej sytuacji zależało od tego, jaką zupę się zaserwuje, a możliwości są w tym względzie wprost nieograniczone. Oczywiście można pozostać przy klasyce, to znaczy rosole albo pomidorowej, a przygotować można między innymi pyszną grzybową albo sycący barszcz. Generalnie wyróżnia się trzy najważniejsze naczynia na zupy, to znaczy miski, talerze oraz bulionówki Lubiana. W sumie powinno się mieć je wszystkie w swojej kuchni, bowiem zawsze może się okazać, że mogą się przydać. Niektórzy polecają, aby jeszcze do tego zestawu dołożyć barszczówki, to znaczy niewielkie naczynia dedykowane właśnie na barszczyk.


Inne artykuły

Jak szykownie serwować niedzielny obiadek?

ciastka z kokosem
Redaktor: Jenna Freese
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma inne wspomnienie smaku niedzielnych obiadków. Później przez całe życie bądź próbujemy ów smak odtworzyć, albo odnaleźć własny.


Bazą nakrycia stołu jest obrus. Musi być bez zarzutu wyprasowany a także zwisać z każdej strony w przybliżeniu dwadzieścia cm.


ogórki w słoiku
Redaktor: jeffreyw
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bez względu na to, w jakim rodzaju naczynia podana zostanie zupa, to trzeba się trzymać kilku ważnych reguł. Jeśli chodzi o talerze, to z reguły kładzie się je niewypełnione na stole, z umieszczoną z prawej strony łyżką, a zupa jest podawana w osobnych wazach. Z kolei bulionówki Luminarc daje się gościom już wypełnione, a dodatkowo się je stawia na odpowiedniej wielkości talerzu. Niejednokrotnie do podawanych w ten sposób zup pojawią się jeszcze jakieś dodatki, w takiej sytuacji znajdować się one powinny na talerzyku po prawej stronie.


Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym sposobem na podawanie zup są nieduże, specjalnie wypieczone bochenki chleba, najlepiej sprawdzają się one przy białym barszczu.
2019-07-21 07:21:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.