Bezpieczeństwo naszego niemowlaka w trakcie jazdy

Kiedy przemieszczamy się autem najistotniejsze jest bezpieczeństwo. Pełnoletni muszą, z pewnością zakładać pasy, zaś dzieci powinny mieć odpowiednio dobrane siedziska.


Aktualnie wyszukamy mnóstwo propozycji dobrych siedzisk, lecz, jak się nie pogubić?


Analizy bezpieczeństwa, pokazują, iż najwłaściwsze foteliki dla najmłodszych, to te, które będą dostosowane do ich wymiarów, wagi i wieku.


sklepy internetowe
Na podstawie: http://www.sxc.hu/


Jednak wzrost będzie fundamentalny. Poza tym, że fotel musi być dobrany do konkretnego malucha, musi też pasować do samochodu, żeby można było go zainstalować równo. Sprawdźmy również świadectwo bezpieczeństwa, które winno widnieć przy każdym foteliku.


W internecie, dostrzeżemy foteliki instalowane przodem albo tyłem do kierunku jazdy. Który jest odpowiedni? Według testów, dla najmniejszych dzieci, najwłaściwszy jest fotelik, który zamontujemy tyłem do toru jazdy. Fachowcy, uważają, że ta poza jest najlepsza i powinno się tak przewozić najmłodszych jak najdłużej. Opłaca się zwrócić wzrok, także na foteliki obrotowe, które mamy szansę obrócić do tyłu lub w przód. Poza tym najlepiej wpasować fotel, na środku tylnej kanapy. Absolutnie nie na przednim siedzeniu!


lego
Redaktor: Betsy Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com


dziecko przed telewizorem
Redaktor: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zwykle, nie wiemy, iż foteliki, mogą mieć również okres ważności. Użytkowane latami deformują się, a śrubki nagrzewane przez słońce zatracają swoje właściwości.


Inne artykuły

Współczesne place zabaw dla najmłodszych - luksus, o jakim my nie mogliśmy nawet marzyć

rodzeństwo
Redaktor: Agencja Partner of Promotion
Dzisiejszy świat pod licznymi względami jest bardziej dostępny niż kiedyś, proponuje o wiele więcej, dziś mamy znacznie szersze możliwości w praktycznie każdym względzie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.