Jak powinna prezentować się karta dań i dodatki na stołach w dobrych restauracjach?

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, dania i obsługa. To również klienci, aranżacja wnętrza i niezmiernie istotne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw dań proponowanych przez szefa kuchni, chodzi raczej o formę samego menu. Porządna restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeżeli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się wśród kartek jakieś okruchy. To bardzo istotne by menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Ważne jest też to, by, co pewien czas robić przegląd potraw i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli mamy ochotę wprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo wydrukować kartę dań. Nie piszmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.
Właściwe zbiorniczki na sól, pieprz, paprykę, oliwę itd.
Przyprawniki do soli i pieprzu
Redaktor: amyshuff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy wchodzimy do knajpie często widzimy na stołach serwetniki i przyprawniki. Jeżeli jest to porządna restauracja (zobacz również restauracja lublin) to na wszystkich stołach znajduje się taki sam zestaw. Jednak, jeśli jesteśmy w pierwszej z brzegu knajpie może być z tym różnie. Prawda jest taka, że wszyscy mający lokale z jedzeniem muszą pojąć, że musi być na sali porządek. A jak wiadomo diabeł tkwi w najmniejszych elementach. Nie możemy, więc powiedzieć, że nie będziemy zwracali uwagi na przyprawniki (przeczytaj więcej na temat). Bywa, że dostawcy napojów przekazują nam promocyjne gadżety, które później stoją na stołach w naszych knajpach. Nie jest to dobry pomysł. Warto kupić identyczne dodatki na stół, które będą pasowały do wystroju lokalu. Poza tym musimy pamiętać o wycieraniu przyprawników i wymianie przypraw, co pewien czas. Nawet, jeżeli nie wszystko zostało zużyte, to trzeba choć raz na miesiąc wyrzucić z nich wszystko, wyszorować je i zapełnić świeżymi przyprawami. pamiętajmy również o tym by upewnić się, czy ktoś nie pobrudził serwetek i czy nie musimy ich wymienić. Oczywiście można wymieniać jeszcze sporo ważnych drobiazgów, które odpowiadają za spójną całość. Jeżeli nie będziemy wycierać sieci pajęczych z sufitu to światło nie będzie dostatecznie dobre. jeśli krzesła nie będą czyste to klienci do nas nie wrócą. Jeżeli nie będzie przyjemnego zapachu na sali, to klienci nie będą chcieli nic zamówić. Wszystko jest ważne, żeby całość zapraszała do konsumpcji i do powrotów. Jeżeli interesuje Ciebie to zagadnienie, polecam taką stronę - karty menu restauracji w serwisie


Inne artykuły

Diabeł tkwi w szczegółach

wnętrze restauracji
Redaktor: eyeliam
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i kelnerzy, kucharze. To również klienci, wystrój wnętrza i jakże ważne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw potraw serwowanych przez szefa kuchni, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i przejrzysta. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to trzeba sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeśli to książeczka, to należy obejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś okruchy. To bardzo istotne by menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Istotne jest też to, by, co pewien czas dokonać przeglądu dań i odrzucić z menu te, które się są rzadko kupowane. Jeżeli mamy ochotę wprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować kartę dań. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bardzo brzydko wygląda.
2020-01-21 07:12:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.