Które akcesoria dla dzieci zamówić

Młoda mama ma sporo dylematów i całkowicie wcześniej nieznane trudności. Identycznie młody tata, choć zależne jest to właściwie, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż ogromne wydarzenie, to zmiana o sto osiemdziesiąt stopni, unikalna i niecodzienna. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się nagle odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej wielkie szczęście. Młodzi rodzice muszą dopilnować wielu rzeczy – zaczynając od potrzeb najbardziej pilnych, po te najbardziej wartościowe, emocjonalne.
noworodek
Redaktor: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
A wszystko rozpoczyna się już na długo przed porodem. Kiedy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasze dziecko możemy niezwłocznie rozpocząć należyte przygotowania. Do zrobienia jest bardzo dużo, powinniśmy kupić wszystko, co niezbędne: smoczki silikonowe (zobacz polecane produkty na tej stronie), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki - . Gdyby opisać wszystko, co powinniśmy kupić zebrałaby się pokaźna liczba różnych rzeczy. Najważniejsze to pamiętać o podstawach i nie panikować za bardzo, na pewno uda się wszystko na czas zakupić.


Inne artykuły

Każda mama poza determinacją potrzebuje również użytecznej pomocy

mama
Redaktor: iStock
Na podstawie: iStock
Zajmowanie się dzieckiem, opieka nad nim, to zajęcie, jakich mało. Szkoda, że nie ogarniają tego nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, zwłaszcza ten, co wypowiada się na ten temat najczęściej został z dzieckiem sam jeden dzień. Wtedy by odkrył, o czym mówimy, choć byłaby to jedynia drobna świadomość, wstrząs, jaki szybko minął. Później zwierzałby się kumplom w Sejmie, jaka to fajna praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które z zawstydzenia chowa w kieszeniach marynarki…


Bardziej od rzeczy do nabycia istotniejsze jest przygotowanie emocjonalne. Oczywiście, że zdenerwowanie ustąpi miejsca radości, ale nie myślmy, iż będzie to okres bezproblemowy do ogarnięcia. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie natomiast mogą czuć się odstawieni w kąt przez swoje żony (zresztą, co się dziwić, dziecko jest w takim okresie najważniejsze). Te początkowe problemy mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni radować się, iż mamy takie wspaniałe dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest łatwiej. Najgorszy jest pierwszy raz, ponieważ wszystko jest zupełnie nieznane, a rola, jak i odpowiedzialność, ogromna. Jednak następne dzieci to już mniej
dziecko
Redaktor: kala blankenship
Na podstawie: http://www.flickr.com
stresu, a większa radość, zwłaszcza, gdy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Trudno istotnie odnaleźć bardziej przełomowy moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd lub inne zdarzenie nie jest tak niesamowite. Dla jednych będzie to trochę ciężkie, gdy nie planowali potomstwa, inni czekają na to z utęsknieniem, jak na najważniejsze wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w nową rolę, możliwe, że nawet Ci bardziej zaskoczeni i nieprzygotowani szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w tym momencie zachowamy, lecz nie ma co się dziwić – nie jest to błahe wydarzenie tylko jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy zadręczać się myślą o naszym zdenerwowaniu. To normalne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.
2018-06-22 13:32:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.