Gotowe elementy na teren zabaw prezentowane w znanych sklepach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko stworzyć plac zabaw.

Przydomowy ogród to nie tylko kwiatki i krzaczki, ale też miejsce odpoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętając o najmłodszych domownikach, należałoby na swoim skrawku zieleni stworzyć kąt do zabawy. Ogród w oczach dziecka to nie tylko miejsce do zabawy, ale też miejsce, w którym może poznawać przyrodę, cieszyć się przestrzenią i swobodą.
plac zabaw
Redaktor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malutkie dzieci z ochota przebywaja w piaskownicy budując zamki z piasku, podczas gdy większe wolą grać w piłkę, chować w skrytkach czy w domu na drzewie. Urządzenia na plac zabaw pozwalają nam pomyśleć o pociechach i stworzyć im bezpieczny ogrodowy plac zabaw. Plac zabaw w ogródku powinien być położony w miejscu częściowo zacienionym, widocznym z okna czy tez tarasu. Najlepiej jest jeśli droga prowadząca do placyku będzie z daleka od kwietnych rabatek.

Inne artykuły

Wakacyjna aranżacja rodzinnego ogródka - trampoliny i domki dla dzieci

Plac zabaw
Redaktor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, pomyślmy, jakie oczekiwania względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Co zrobić, aby dzieci nie nudziły się w ogrodzie i chętnie w nim przebywały?


W niedużych ogrodach pojedyncze części placu zabaw jak np. tunele na placach zabaw można stawiać na trawniku. Jeśli jednak elementów będzie więcej, a dodatkowo będą pobudzać pociechy do aktywność ruchowej, nalezy zastanowić się nad inwestycją w specjalną nawierzchnię amortyzującą upadki lub tylko wysypać piasek. Teren placu można otoczyć okrągłym krawężnikiem lub bezpieczną taśmą z tworzywa sztucznego, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się piasku po całym ogródku. Robiąc plac zabaw dla najmłodszych nalezy pamiętać o piaskownicy i huśtawce. Huśtawki, piaskownice, zabawki na plac zabaw dedykowane maluszkom do 3 roku życia tworzy się przeważnie z plastiku. Są leciutkie, można je w łatwy sposób przesuwać i w razie potrzeby zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę która zabiezpiecza piasek przed deszczem i zwierzakami. Huśtawki powinny mieć oparcie i uchwyt dające stabilność.

Drewniane tereny zabaw dla dzieci zrobione są dla trochę starszych pociech. Dzięki modułowej budowie osobne elementy mamy możliwość ze sobą połączyc. Dobrym wyjsciem może okazać się zamontowanie sznurkowej drabinki do wspinania. Ogrodowy plac zabaw zaopatrzony w hamak lub linę z supłami może być również miejscem odpoczynku w gorący dzień. W ofertach znanych marketów budowlanych i centrów ogrodniczych dostępne są gotowe już elementy urządzeń ogrodowych, które starczy przywieźć i samemu złożyć.
2019-04-14 00:00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.