Jak dbać o rower - czyszczenie i konserwacja

Każdy sprzęt nastręcza konserwacji, także bicykl. Właściwa konserwacja części zagwarantuje bezpieczną i wygodną jazdę. Troszczyć się należy o każdy typ roweru w jednakowym stopniu, a rynsztunek będzie nam służył przez długie lata.


wycieczki
Redaktor: David Wright
Na podstawie: http://www.flickr.com


Również rower dziecięcy nastręcza należytej konserwacji. Po pierwsze czyszczenie bicykla. Powinno się je przeprowadzać regularnie jak też dodatkowo po intensywnej eksploatacji przy zastosowaniu płynu do czyszczenia roweru. Dozator w sprayu ułatwi aplikację nawet w trudno osiągalnych punktach. Środek warto zostawić na rowerze blisko dwóch minut, potem gruntownie spłukać wodą. Na koniec wystarczy przetrzeć jednoślad suchą szmatką. Konserwacja zagwarantuje połysk i bicykl będzie lepiej zabezpieczony przed brudem oraz kurzem.


Następnie należy nasmarować rower. Dzięki temu bicykl będzie poruszać się cicho i płynnie, zaś przerzutki będą idealnie "przeskakiwały". Regularnie, co 2 miesiące, nasmarować powinniśmy łańcuch przerzutki i dźwignie hamulcowe. Użyć możemy czterech typów oleju. "Wilgotny" do wyczynowej jazdy, "suchy" na miejskie obszary, "parafinowy" na górską wycieczkę jak też "ceramiczny" w czasie zmiennych warunków pogodowych. Do konserwacji bicykla zaliczyć należy także przegląd oprzyrządowania w rowerowym serwisie. Ekspert dokładnie oceni stan poszczególnych elementów. Niektóre mogą być już silnie zniszczone i potrzebna może okazać się ich wymiana.


Inne artykuły

Dlaczego dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

Redaktor: www.babymama.pl
Odpowiedzialni rodzice z radością przygotowują się na powitanie na świecie małej Kruszynki. Setki przeczytanych artykułów, liczne poradniki, a wszystko to służy jednemu: aby dokonać dobrego wyboru. Mało kto jednak zgłębia wiedzę na temat pieluszek. Tutaj decyzja wydaje się logiczna – jednorazówki, przecież w dzisiejszych czasach już nikt nie używa tetry.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.