Jak dbać o rower - czyszczenie i konserwacja

Każdy sprzęt nastręcza konserwacji, także bicykl. Właściwa konserwacja części zagwarantuje bezpieczną i wygodną jazdę. Troszczyć się należy o każdy typ roweru w jednakowym stopniu, a rynsztunek będzie nam służył przez długie lata.


wycieczki
Redaktor: David Wright
Na podstawie: http://www.flickr.com


Również rower dziecięcy nastręcza należytej konserwacji. Po pierwsze czyszczenie bicykla. Powinno się je przeprowadzać regularnie jak też dodatkowo po intensywnej eksploatacji przy zastosowaniu płynu do czyszczenia roweru. Dozator w sprayu ułatwi aplikację nawet w trudno osiągalnych punktach. Środek warto zostawić na rowerze blisko dwóch minut, potem gruntownie spłukać wodą. Na koniec wystarczy przetrzeć jednoślad suchą szmatką. Konserwacja zagwarantuje połysk i bicykl będzie lepiej zabezpieczony przed brudem oraz kurzem.


Następnie należy nasmarować rower. Dzięki temu bicykl będzie poruszać się cicho i płynnie, zaś przerzutki będą idealnie "przeskakiwały". Regularnie, co 2 miesiące, nasmarować powinniśmy łańcuch przerzutki i dźwignie hamulcowe. Użyć możemy czterech typów oleju. "Wilgotny" do wyczynowej jazdy, "suchy" na miejskie obszary, "parafinowy" na górską wycieczkę jak też "ceramiczny" w czasie zmiennych warunków pogodowych. Do konserwacji bicykla zaliczyć należy także przegląd oprzyrządowania w rowerowym serwisie. Ekspert dokładnie oceni stan poszczególnych elementów. Niektóre mogą być już silnie zniszczone i potrzebna może okazać się ich wymiana.


Inne artykuły

Dlaczego dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

Redaktor: www.babymama.pl
Świadomi rodzice z radością przygotowują się na przyjście nowego członka rodziny. Setki przeczytanych artykułów, liczne poradniki, a wszystko to służy jednemu: aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, albowiem w dzisiejszych czasach już nikt nie używa pieluch wielorazowego użytku.


To nieodzowna czynność, dzięki której jazda bicyklem będzie nie tylko miła, lecz też bezpieczna. Pielęgnacja rowerowego sprzętu jest to zabieg konieczny. Pojazd będzie doskonale się sprawował, gdy raz na miesiąc poświęcimy mu trochę czasu.
2018-01-18 09:49:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.