Odpowiednia wyprawka dla noworodka

Czas przygotowań do narodzin pierwszego brzdąca to jeden z najprzyjemniejszych momentów w życiu każdej rodzicielki. Panie przepadają za zakupami, a kompletowanie wyprawki niemowlęcej łączy się z eskapadami do sklepów.


impreza urodzinowa
Redaktor: Cheerful Givers
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zdrowie
Redaktor: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto wprzódy uplanować jakie mebelki, akcesoria, kosmetyki jak też ubranka będą dziecku potrzebne. Wreszcie możesz zakupić te piękne różowe śpiochy, buty skórzane dla dzieci, kolorowe grzechotki jak też bety w misie - zbiór butów skórzanych dla dzieci ! Jednakże miast kłaść do wózka pełny asortyment dziecięcego działu w supermarkecie, lepiej się najpierw zastanów, co będzie konieczne twojemu oseskowi. Mimo pozorów kompletowanie wyprawki nie jest wcale proste. Nigdy do końca nie wiemy, jak wiele noworodek będzie mierzył. Czasem także rodzice nie znają płci smyka.


hurtownia z zewnątrz
Redaktor: Nicholas Eckhart
Na podstawie: http://www.flickr.com


Łóżeczka mają standardową wielkość i w zasadzie niewiele się od siebie różnią, np. jedne posiadają szufladę na pościel, zaś inne nie. Dobór zależy od warunków lokalowych rodziny. Ważne jednak, by pierwszy mebelek posiadał regulowaną wysokość materaca (im dziecko starsze, tym niżej musi leżeć) oraz wyjmowane 2 środkowe szczeble (kiedy malec podrośnie, będzie mógł samodzielnie wychodzić z łóżka). Materacyk na ogół nabywa się oddzielnie a jego wybór jest trudniejszy. Lekarze doradzają, aby był dość sztywny oraz płaski. Przewijak - to ważny element ekwipunku dziecięcego zakątka. To miejsce służące do ubierania bąka a także zmiany pieluchy. Trzeba zadecydować, czy kupić nakładany, który lokuje się na łóżeczku, czy też – jeżeli jest odpowiednio dużo miejsca w pokoju – komodę z przewijakiem.


Jest to niezwykle wygodne wyjście, gdyż mamy pod ręką szuflady a także półki z ubraniami i innymi rzeczami koniecznymi do pielęgnacji bąka - więcej informacji o poduszkach rogalach. Poduszka rogal jest nadzwyczaj pomocna w trakcie karmienia.
2018-02-02 13:24:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.