Blogi

Do niedawna, nikt nie wiedział, co to jest blog oraz czemu ma on służyć. Jednostki, które niegdyś pisały pamiętnik w wersji papierowej, nie roiły nawet, że kiedyś będą mogły to zapisać na kompie po czym będą mogły podzielić się swoimi wywodami z innymi ludźmi.


pokój dziecka
Redaktor: silentworks
Na podstawie: silentworks


Inne artykuły

Rozmaite części odzieży dla chłopców i dziewczynek w dowolnym wieku

odzież dziecięca
Na podstawie: flickr.com
Odzież dziecięca cieszy się niezwykle dużą poPULarnością wśród osób robiących zakupy z myślą o całej rodzinie. Dzieje się zarówno dlatego, iż dzieci niezwykle niejednokrotnie się brudzą i nie potrafią rezygnować z wesołej zabawy z uwagi na to, że mogłyby uczestnicząc w niej zniszczyć swoje ubranie.


Blogi stają się coraz to w wyższym stopniu powszechne, dlatego że możemy odnaleźć wiadomości z każdej sfery życia, zapisane przez osoby kompetentne. Naczelną wartością blogów jest wymiana opinii na interesujący nas w danym momencie temat. Nazwa "blog" wywodzi się z języka angielskiego od wyrażenia web log. To pewien wariant strony internetowej komponujący się z specyficznych, różnorodnych jak też uporządkowanych chronologicznie wpisów. Ładu na owej stronie www pilnuje jej posiadacz, a jednocześnie twórca. Blogi z reguły umożliwiają archiwizację wpisów oraz ich kategoryzowanie. Komentowanie wpisów przez drugich użytkowników jest czynnością codzienną. W oczekiwaniu na komentarz czy komentując wpis innego eksploatatora umieszcza się własne wypowiedzi. Wszelkie blogi traktowane są jako medium komunikacyjne i noszą miano blogosfery.


Typy blogów: można rozróżnić wiele typów blogów, przyjmując właściwe kryteria podziału. Ze względu na ich kierunek i poruszane w nich tematy: blogi osobiste, specjalistyczne. Jest pięć głównych gatunków blogów: blogi indywidualne – pisane w nich treści dotyczą życia osobistego autora. Pisane są zazwyczaj w celu podzielenia się własnymi ideami, praktykami i emocjami,


Takim jest np. (blog parentingowy), który tworzą i piszą rodziciele. Blogi zawodowe – pisane w nich treści dotyczą zagadnień zawodowych. Zapisywane są na ogół w celach naukowych czy zawodowych.
2018-02-02 13:28:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.