Skwer do zabaw dla dzieci na twoim osiedlu

Kiedy mamy niewielkie dzieci chcemy, aby miały miejsce do zabawy. Kiedy żyjemy w swoim, wolno stojącym domu, wygospodarowanie wystarczającej przestrzeni nie będzie zbyt trudne.


Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona
Redaktor: Pinio
Na podstawie: Pinio


Co jednak począć wówczas, gdy mieszkamy w centrum miasta, na dużym osiedlu, gdzie trudno o prosty skwer a co dopiero o wydzielony obszar dla najmłodszych?


Nowo powstające osiedla już w swoich planach zawierają place zabaw. Jeżeli jednak jesteśmy rezydentami starej kamienicy, chyba nie zaznamy tam takiego luksusu. W tej sytuacji warto zgłosić się do wspólnoty osiedlowej z prośbą o wykonanie tego rodzaju projektu. Jeśli dobrze się zmobilizujemy z innymi rodzicami z okolicy, będziemy mogli wyprawić swoje pociechy na place zabaw już w przyszłe wakacje. Bowiem tego typu projekty finansowane będą ze środków remontowych, opłacanych każdego roku przez mieszkańców. Zatem nie będziemy musieli opłacać inwestycji ze swojej kieszeni - Magic nets.


płótno - ubrania
Redaktor: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto już gotowy projekt złożyć do zarządu, wtedy będziemy mieli większą szansę na triumf. Musimy zawrzeć tam kosztorys, przedstawić firmę, jaka zajmie się wykonaniem, spisać wszystkie materiały, np. siatka na plac zabaw do skutecznego odgrodzenia, huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia ku uciesze najmłodszych. Można również pomyśleć o urządzeniach treningowych dla dorosłych, jest to ostatnio bardzo popularny trend w tego typu miejscach. Do realizacji tego przedsięwzięcia, siatka na plac zabaw będzie niezbędna. Będziemy wtedy mogli odgrodzić obszar i zamknąć go na noc, aby zapobiec dewastacji ze strony wandali - .


Inne artykuły

Idealny wypoczynek dla najmłodszych

urodziny
Redaktor: Barney Moss
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy okazuje się, że możemy wykorzystać jedynie tydzień urlopu a nasze dzieci mają aż dwa miesiące wolnego zaczynamy rozmyślać, jak zagospodarować czas, żeby dzieci się nie nudziło.


Poszczególny rodzic chce, aby jego dziecko miało obszar do zabawy blisko domu.


Jeśli w twej okolicy nie ma placu zabaw, weź sprawy w swoje ręce i zgłoś się do zarządu wspólnoty z gotowym projektem. Wówczas szansa na triumf będzie większa. Z pewnością wesprą cię rodzice innych dzieci zamieszkujących sąsiedztwo.
2018-07-12 07:14:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.