Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i użycia gorącej wody - czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w autobusie brzdąca trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: są jednorazowe, niemalże sterylne, można je bez wysiłku założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów miejsca.
Takie pieluszki można w dzisiejszych czasach dostać bezproblemowo w wielu różnych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, także w internetowych. Ich
zakup jest o wiele bardziej opłacalny niż kupowanie pieluszek jednorazowych, jakie każdorazowo powinno się wyrzucać. To zupełnie naturalne, iż małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać nadzwyczaj często, w zasadzie co krok, wskutek tego na pewno nie da się zaprzeczyć temu, iż kupowanie pieluszek jest dużym wydatkiem.
Ciekawi Cię zamieszczony w tym miejscu artykuł? Kliknij zatem oprócz tego tu i przeczytaj więcej info (
http://www.efematic.pl/) na omawiany temat.
Po co więc przepłacać? Przekonaj się, iż pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- poznaj dodatkowe informacje.

Redaktor: CatEyedKP
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej dać na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.
Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w
pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania. Pieluszek nie wolno namaczać bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są bardzo zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodaniem
mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.