Zalety planszówek logicznych

Niełatwo jest dzisiaj oderwać małolatów od komputera. Oprócz tego – sami dorośli uwielbiają spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to także swoim pociechom. Nie tak dawno najważniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwykła huśtawka.


Grupa osób grających w planszówkę
Redaktor: Tim Regan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś nie można się doczekać włączenia ulubionej gry na tablecie, laptopie bądź konsoli, a relacje z przyjaciółmi to głównie czatowanie na rozmaitego rodzaju komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć starań, by zlikwidować lub chociaż częściowo ograniczyć takie zachowanie. Idealnym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy jakich może się bawić cała rodzina. I to jest właśnie pierwszy z głównych walorów prezentowanej rozrywki.

W gry na komputerze nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się przekonać do takiej metody zabawy. Planszówki natomiast lubiane są przez większość ludzi. Kto z nas nie zna Chińczyka lub Monopoly? A to dopiero początek, bowiem powstaje coraz więcej gier planszowych – tak samo tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak również wspomnianych wyżej gier logicznych, które zaspokoją oczekiwania każdego członka rodziny, począwszy od najmłodszego szkraba po seniora rodu. Planszówki, w które
Pionki gry planszowej
Redaktor: VasenkaPhotography
Na podstawie: http://www.flickr.com
bawią się całe rodziny, są rewelacyjnym sposobem na budowanie oraz zacieśnianie wzajemnych kontaktów. Co więcej, można zabrać je ze sobą gdzie chcemy – na każdy wyjazd zagraniczny, w górę bądź nad morze, a nawet do przyjaciół mieszkających kilka domów za nami. Do tego gry planszowe logiczne sprzyjająco oddziałują na pracę umysłu.

Czasami wymagają naprawdę sumiennego główkowania, wspomagając procesy myślowe i cały rozwój intelektualny. Nie można też zapominać, że dzięki nim już najmniejsi mogą nauczyć się nieprostej sztuki przegrywania. Rodzice powinni wytłumaczyć, że przegrany nie znaczy gorszy i warto nieprzerwanie dążyć do sukcesu. Planszówki to także idealny sposób na zabicie nudy podczas choroby oraz ćwiczenie pamięci. Mają bardzo wiele plusów, o których wie właściwie każdy z nas, ale na ogół ze zwykłego lenistwa nie chce nam się rozkładać planszy. Warto jest jednak wspólnie grać w gry planszowe, bowiem to znakomita okazja do wesołego spędzenia chwil w gronie najbliższych osób.
2014-09-15 14:55:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.