To, na jakie blaty kuchenne się zdecydujemy, zależy rzecz jasna od aranżacji kuchni, ale również od zasobności portfela

Kuchnia to jedno z ulubionych miejsc profesjonalnych gospodyń domowych, które uwielbiają przygotowywanie przepysznych posiłków i pieczenie apetycznych wypieków. Stąd też z chwilą wyposażania kuchni należy zatroszczyć się o wszystkie szczegóły, tak, by przebywanie w niej było faktycznie prawdziwą przyjemnością.

Aranżując kuchnię musimy pomyśleć zwłaszcza o niezbędnych meblach i sprzęcie, a później o praktycznym wykończeniu. Podstawowym elementem wykończenia są w tej sytuacji blaty kuchenne. To, jakie blaty wybierzemy, zależy w szczególności od aranżacji kuchni, ale również od tego ile możemy przeznaczyć pieniędzy. Obecnie bowiem można zakupić przeróżne blaty, wszystko zależy czy stać nas na te najdroższe, wyprodukowane z prawdziwego kamienia, czy mniej kosztowne, zalewane między innymi betonem, wpasowujące się idealnie w nowoczesny styl aranżacji wnętrz.

blat
Redaktor: Tom Chapman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kuchnia ma być w pierwszej kolejności pomieszczeniem funkcjonalnym. Oznacza to, że elementy wykończenia takie jak wspomniane blaty, muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale również być wygodne w użytkowaniu - blaty na wymiar. Między innymi powierzchnia nie może być zbytnio śliska, aby znajdujące się na blacie produkty, czy naczynia łatwo nie mogły się przemieszczać. Z drugiej strony blat nie powinien być również zbytnio szorstki, ponieważ taki trudno utrzymać w czystości, a czystość w kuchni jest bardzo istotna.

Zaabsorbował Cię rozważany w tym miejscu wątek i szukasz poza tym dodatkowych wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (https://raj-international.net/dzwiekowe-systemy-ostrzegawcze/)!

Ponadto blat musi być odporny na działanie czynników mechanicznych, takich jak uderzenia, wgniecenia, porysowania, czy wysoka temperatura. W kuchni łatwo o tego rodzaju uszkodzenia, dlatego im trwalszy blat, wyprodukowany z wysokiej jakości tworzywa, tym lepiej.


Inne artykuły

Selekcjonujemy meble do pomieszczenia potomka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a które do pokoju dziewczynki?

Pokój dziecka
Redaktor: amy gizienski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyposażając pokój malucha musisz wybrać między meblami tradycyjnymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, jakie służą zarazem do drzemania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie są tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecięcego.

Obecnie na rynku blaty dostępne są z rozmaitych materiałów. Te najbardziej popularne to blaty przygotowane z płyty laminowanej, drewniane, jak również z kamienia - na wymiar. Jednak w ofercie sklepów można znaleźć także blaty szklane, czy też stalowe. Każdy z tych materiałów w praktyce nadaje się do wykorzystania jako blat, jednak zanim będzie oddany do użytku musi przejść proces obróbki, która wzmocni jego odporność, nie niszcząc walorów estetycznych, bowiem te również mają kluczowe znaczenie z chwilą aranżacji kuchni.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym wpisie? Przeczytaj ponadto także inne pokrewne materiały - zwyczajnie wejdź tutaj meble biurowe skandynawskie.

Warto przekalkulować za i przeciw każdego z nich i na tej podstawie dopasować najlepszy do naszej kuchni.
2020-03-03 08:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.