Kiedy dobrym pomysłem okazuje się zabieg przedłużania włosów?

Chyba wszystkie kobiety marzą o tym, żeby posiadać zdrowe, lśniące włosy. Piękne i zadbane włosy niezwykle często są najistotniejszą wizytówką człowieka. Nie powinno nas dziwić, że tak wiele czasu poświęcamy właśnie dbaniu o włosy.
militarny ludzik LEGO
Redaktor: xlrider
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety nie każdego natura obdarzyła zdrową i piękną fryzurą. Oprócz tego przez różnego rodzaju zabiegi włosy mogą się znacznie osłabiać.


Internet
Redaktor: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


biurko lekarza
Na podstawie: pixabay.com


Przedłużanie włosów w profesjonalnym gabinecie polega w głównej mierze na doczepianiu pasm włosów sztucznych lub naturalnych. Dobór właściwego rodzaju włosów musi być skonsultowany ze specjalistą, który stwierdzi, które rozwiązanie jest optymalne. Nieodpowiednia konsultacja bądź indywidualny wybór włosów może spowodować, że mocno zniszczymy nasze włosy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu doczepienia włosów, powinniśmy przeczytać np. w branżowych czasopismach, jakie są poszczególne korzyści, jak też minusy zabiegów tego rodzaju. Profesjonalne przedłużanie włosów nie jest niekorzystne, jednakże zawsze jest to dość spora ingerencja w naturalne włosy. Warto więc zapoznać się z wszelakimi konsekwencjami tego zabiegu.


Metod przedłużania lub zagęszczania włosów jest kilka. To fryzjer zwykle wybiera, która metoda będzie najkorzystniejsza dla naszego typu włosów. Istotne jest również, aby fachowiec dokładnie ocenił jaki jest stan naszych naturalnych włosów oraz doradził, czy tego typu zabiegi ich nie zniszczą zbyt mocno. Należy wiedzieć, że niezwykle ważnym aspektem jest także właściwy wybór gramatury dołączanych włosów do faktury włosów naturalnych. Nazbyt ciężkie włosy z zapinką mogą bardzo mocno obciążyć cebulki włosów, co w konsekwencji niekiedy prowadzi nawet do utraty włosów.


Decyzja o przedłużeniu włosów musi być podjęta z rozważeniem wszelkich za i przeciw. Do plusów należy w głównej mierze możliwość posiadania długich i gęstych włosów, które będą się wspaniale prezentować. Zamierzeniem wielu kobiet jest posiadanie długich włosów, a nie zawsze mamy wystarczająco dużo cierpliwości, by czekać na to, aż same urosną.
W takich sytuacjach niezawodnym rozwiązaniem jest właśnie sztuczne przedłużenie włosów. Niestety tego typu działania także mogą osłabić strukturę włosów, w związku z tym należy je właściwie pielęgnować.
2018-01-18 11:06:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.