Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, grupy plastyczne czy inne zajęcia artystyczne – czyli powinno się żyć nie tylko w świecie wirtualnym

O dominującej roli internetu pisze się aktualnie wiele, wskazując zarówno jego plusy, jak i na minusy. Świat wirtualny bardzo dominuje w rozlicznych sferach naszego życia. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma możliwości, by zastąpił każdą z nich. Pesymiści podkreślają, że obecna kultura marnieje i kręci się wyłącznie wokół wirtualnej rzeczywistości, która przenika różne sfery naszej codzienności. Jest to zdaje się jednak zbytnio wygórowane nastawienie, bowiem to właśnie internet umożliwia nam swobodny dostęp do osiągnięć kulturowych.
Spektakle dla dzieci - <div class="content_justify">Internet jednak nie zastąpi nigdy [TAG=kultura
Redaktor: Steven Pisano
Na podstawie: http://www.flickr.com
i kwestii z nią związanych. Przykład: zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa. Tego typu zajęć nie da się prowadzić zdalnie – a na pewno nie w takiej formie jak powinny być realizowane. Prawdziwa sztuka wymaga kontaktu, obecności, swoistej bliskości w przypadku relacji artysta-odbiorca. Dzieci, dzięki zajęciom teatralnym prowadzonym chociażby w domu kultury czy też prywatnych placówkach, wiele zyskują – tego typu zajęcia rozwijają je całkiem inaczej niż wielogodzinne przesiadywanie w internecie na graniu w gry komputerowe, czy oglądaniu filmów. Tak samo internet nie zastąpi czytelnikom książki, choć oczywiście zwiększa do niej dostęp. Istnieje zresztą wiele innych obszarów nie do zastąpienia przez świat wirtualny.

W obecnym świecie, gdy wciąż gonimy i nie mamy byt wiele czasu na nic poza pracą, rodziną, czy nauką, ciężko znaleźć w trakcie dnia czas na sztukę i kulturę, na zajęcia, dzięki którym moglibyśmy wpłynąć na swoją wrażliwość, czy wzbogacić sferę duchową.


Inne artykuły

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i pragniesz dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości - warto zaczerpnąć trochę informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

nowowczesna szkoła
Miejscowość, to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Rozpoznawalne jest z wielu zabytków i zadziwiających punktów, a gmachy i działalności ściągają w całym roku sporą liczbę zwiedzających. W roku 2016 - Wrocław będzie pełnić funkcję Europejskiej stolicy kultury, co związane jest z wesołymi realizacjami i szeregiem okoliczności i wydarzeń. Każdy standardowy mieszkaniec Polski winien odwiedzać to miejsce.


A to właśnie gwarantują nam zajęcia teatralne, kółka literackie, czy inne spotkania kulturowe. Gorąco polecamy te przejdź na stronę. Dzisiaj koncentrujemy się przeważnie na materialnych aspektach, które mają sprawić, że nasze życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ale nie ulega wątpliwości, że bez kultury nie da się żyć.

Zaciekawiły Cię informacje dwujęzyczna szkoła podstawowa wrocław przedstawione w tym artykule? Bardzo miło więc będzie nam podzielić się z Tobą nowymi notkami. Czekamy na recenzję!

Człowiekowi zawsze by czegoś brakowało, zawsze czułby niedosyt, gdyby miał się skupiać tylko na kwestiach finansowych. Warto rozwijać sferę duchową i nie ograniczać się jedynie do świata wirtualnego, bowiem tylko wówczas możemy żyć w pełni.
2020-10-16 08:24:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.