Z jakimi kłopotami moglibyśmy pójść do psychologa rodzinnego?

Jeśli ty albo ktokolwiek z twoich najbliższych ma pewien problem, powinien pójść z nim do fachowca. Nieważne czy jest to kłopot z dzieciakami, z partnerem, czy rodzicami.


Na każdy kłopot psycholog ma zawsze rozwiązanie.


poduszki
Redaktor: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu


Poza terapią indywidualną oraz grupową istnieje jeszcze odmienna postać leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie istnieje jedna standardowa szkoła terapii rodzinnej. Jeżeli gimnazjalista ma problemy w szkole albo ojciec stracił pracę, wtedy psycholog rodzinny bardzo rodzinie może pomóc. Spotkanie w terapii rodzinnej dotyczy każdego członka rodziny. Dlatego też uwaga psychoterapeuty skoncentrowana jest na każdym uczestniku terapii, a nie tylko na jednej osobie. Na tego typu terapii terapeuta musi być obojętny względem wszystkich i nie może brać strony żadnego uczestnika terapii. Rodzina na tego typu terapii nie jest oceniana. Terapeuta pragnie zrozumieć wszystkich i próbuje rozwiązać kłopot. Nie próbuje też wytypować winnego zaistniałej okoliczności oraz nie twierdzi kto ma rację.


Inne artykuły

Czym zabawkami kochają bawić się dziewczynki

hurtownia
Redaktor: Chika Watanabe
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziewczynki posiadają swoje ulubione zabawki. Wprawdzie pewne dziewczynki lubią zajmować się samochodami i grać w piłkę, jednak większość wciąż zajmuje się lalkami i opieką nad nimi. Już w wypadku niemowląt można zauważyć, że dziewczynki lubią zasypiać przy lalkach, toteż dobrze wybrana poprzez rodziców dla maleńkiej dziewczynki lalka szmaciana upraszcza jej zasypianie i sprawia, iż zaraz po przebudzeniu może sprawdzić albo poczuć coś przyjemnego.


Formą terapii rodzinnej jest terapia par. Ma ona za zadanie odbudować albo zbudować od nowa dobrą, satysfakcjonującą więź między partnerami. Terapia tego typu tyczy się zarówno obecnych kłopotów jak i niewyjaśnionych dotąd problemów. Koncentruje się na zrozumieniu aktualnych źródeł kłopotów i wyposaża małżonków w narzędzia, jakie zezwolą w przyszłości rozwiązywać nieporozumienia samemu. Proces takiej terapii opiera się na kooperacji obydwu partnerów. Niezwykle ważna jest więc argumentacja do zmiany obydwu osób.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.