Pielęgnacja włosów i dostępne środki

Zdarza Ci się spoglądać na zdjęcia pięknych gwiazd filmowych z jeszcze piękniejszymi włosami? Zapewne to Ci się zdarza. Co robisz? Wyrzekasz się dotychczasowych produktów, udajesz się błyskawicznie do sklepu, by nabyć to, co stosuje Twoja ulubiona gwiazda?
To wszystko na marne, ponieważ nie ma wspaniałych przepisów na żadną ze sfer życia, chociaż w reklamach trochę nam obiecują zapewniając, że jednak tak jest. To nie znaczy, że nie można mieć pięknych włosów, z których będziesz dumna. Najistotniejsze to, by wiedzieć, iż jeśli posiadasz włosy w niedobrym stanie, to w ciągu kilku dni nie uda Ci się zrobić z nimi czegoś diametralnie odmiennego – wspaniałe włosy niczym w najbardziej zapewniających o skuteczności stosowania danego produktu reklamach. Powinnaś podejść do zadania poprawy włosów spokojnie, daj sobie kilka miesięcy.

Inne artykuły

Ubrannie do chrztu – gdzie najlepiej kupić?

Chrzest
Redaktor: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chrzest to kluczowe wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć rzecz jasna powinno się podkreślić, że jest to przede wszystkim ważny dzień w życiu dziecka. Ale nie da się ukryć, że sam bohater tego dnia zazwyczaj nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń w 100% świadomie. Natomiast rodzice wręcz odwrotnie. Oni chcą, aby wszystko było idealnie. Żyją w stresie, chcą wszystko dopiąć jak najlepiej. Od potraw, poczęstunku, poprzez ubrania aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła nowonarodzonego dziecka.


Akcesoria do włosów, fryzury
Redaktor: Glitter
Na podstawie: Glitter
Swoją drogą bardzo dobre są eksperymenty, bo dzięki nim jesteś w stanie bardziej poznać swoje włosy. Jednakowoż w tym miejscu przydaje się drobna podpowiedź: nie przesadzaj, nie maltretuj swoich włosów, bo może się to skończyć bardzo źle. Pamiętaj, bardziej wyważone eksperymentowanie to więcej spokoju dla Ciebie i Twoich włosów. Nie używaj produktów, których nie jesteś do końca pewna, a jeśli nie jesteś czegoś pewna – poradź się bardziej doświadczonych (starszej siostry, przyjaciółek, fryzjerek), zamawiaj w profesjonalnych sieciach typu .

Możesz też sama się edukować, ale powinnaś być przygotowana na początkowy zalew wiadomości. Możesz być tym zaskoczona, zmylona i pozostawać w niemałym zdziwieniu. Daj sobie trochę czasu, a wszystko poukładasz w głowie i staniesz się prawdziwą specjalistką od swoich włosów. Najistotniejsza jest umiejętność czytania, które składniki znajdują się w konkretnym szamponie przeciwłupieżowym albo w lotion, jeśli dodamy do tego znajomość struktury włosów i ich potrzeb, to da to najlepsze wyniki. Na o właściwościach lotionu Niezbędna jest też wiedza generalna na temat mycia i rozczesywania włosów.

Co ważne, powiedziane już właściwie we wstępie, lecz i konieczne podkreślenia: nie przyspieszaj, jeśli nie jest to wskazane. Włosy nie będą piękne z dnia na dzień. Świat to nie piękna reklama, w której jedno użycie danego preparatu zmienia wszystko. Gdyby tak było nie byłoby na przykład takich artykułów, jak ten, nie było by też wiele blogów na tego typu temat, a także zwyczajnych rad, jakie można znaleźć w wielu magazynach dla Pań.
2019-05-16 08:05:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.