Które buty wybierać dla dzieci? Na co zwrócić uwagę? Kiedy rozwój stopy jest faktycznie najważniejszy?

Jak przekonują znawcy zagadnienia ponad 90% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, zaś prawie osiemdziesiąt procent cierpi na dolegliwości stóp. Dlaczego takie dziwne wyniki? Najbardziej znana przyczyna to ubieranie złego obuwia w okresie dziecięcym. Tak więc, żeby to tego nie dopuścić warto zwrócić szczególną uwagę na dobór obuwia. I to już od najbardziej młodych lat.
sandały
Redaktor: Deichmann
Na podstawie: Deichmann
Dla najmłodszych - trzewiki dziecięce To niezwykle istotne, szczególnie jak zastanowimy się nad tym, jakie dzieci są ruchliwe. Cały ich czas wypełnia rozrywka oraz bieganie, więc właściwie dobrane obuwie jest wręcz najważniejsze. Najbardziej istotne to dopasować buciki do wieku dziecka, ponieważ na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę inne wymagania. Powinniśmy to mieć na uwadze przez cały czas, nawet kiedy dobieramy kapcie dziecięce.

Inne artykuły

Komfortowe modele obuwia dla najmłodszych, w jakich poczują się one bardzo dobrze.

Dziecięce buciki
Redaktor: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy opiekun dziecka musi posiadać wiedzę o tym, że to obuwie dla dziecka, które zakupi powinno być głównie maksymalnie dopasowane do wymagań dziecka. Wyłącznie albowiem w taki sposób podopieczny będzie czuć się komfortowo, nie poczuje dolegliwości bólowych podczas ruchu, łatwo będzie się bawić oraz jego stopa będzie rozwijać się prawidłowo. Dlatego za każdym razem, podczas gdy kupuje się buty dla pociechy to musi się mieć na uwadze tylko jedno: by były to wygodne buty dla najmłodszych, w jakich poczują się one znakomicie.


Ortopedzi nie zostawiają wątpliwości udowadniając, iż dopóki dziecko nie zacznie chodzić, powinniśmy pozwolić stópkom na swobodny rozwój. Znaczy to, iż w początkowych miesiącach życia najlepsze będą dla niego skarpety z antypoślizgowymi spodami. Na zimowe spacery dobrym rozwiązaniem będą otulacze, bo pomagają one zachować ciepło. Dla dzieci, które zaczynają chodzenie polecane są buty z cholewką sięgającą ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są istotne, gdyż dziecko ze z niezbyt dobrze wykształconym zmysłem równowagi porusza się w sposób specyficzny.


Jak zaopatrzyć się w przyzwoite półbuty dziecięce?
Starszaki, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, mogą zakładać półbuty i sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. Jest to zagłębienie pod piętą, jakie utrzymuje ją w nienaruszalnym ustawieniu. Dla 6-letnich dziewczynek odpowiednie są też balerinki. Dzieciaki w wieku szkolnym mogą nosić wszystkie typy butów, oczywiście jeśli mają zdrowe stopy. Ważne, aby pamiętać, iż maksymalny obcas powinien
buty
Redaktor: Ukala by EMU Australia
Na podstawie: Ukala by EMU Australia
mieć trzy i pół centymetra.

Należy też pamiętać, iż to nieodpowiedni pomysł, by nasze dzieci nosiły buty po starszym rodzeństwie. Każdy bowiem ma inne stopy, odznaczają się różnorodnymi właściwościami.

Ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Na pewno zainteresuje Cię też nowa treść (http://www.maleskrzaty.pl/przyjecia-urodzinowe/), która zawiera podobne kwestie.

U niektórych dzieci z problemami stóp widzimy zniekształcenia butów. Jeśli więc dzieci będą nosić buty po starszym rodzeństwie to na pewno przejąć po nich te wady. Pamiętajmy więc o tych paru warunkach i nie narażajmy naszego dziecka na problemy w przyszłości. Niekiedy wystarczy naprawdę niewiele, żeby zapobiec tak przykrym sytuacjom, jak kłopoty ze stopami w dorosłym życiu.Czego nie wiesz o butach?
2019-07-30 14:29:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.