Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i pragniesz dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości - warto zaczerpnąć trochę informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Miasto, to niejedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Słynie z wielu zabytkowych i zadziwiających punktów, a gmachy i działalności ściągają w całym roku ogromną liczbę zwiedzających. W nadchodzącym roku 2016 - Wrocław będzie spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co związane jest z radosnymi realizacjami i szeregiem sposobności i imprez. Każdy standardowy obywatel Państwa polkiego winien zwiedzić to miejsce.

ratusz we wrocławiu
Na podstawie: www.morguefile.com
Ponadto - Wrocław bywa wielbiony przez studentów. Prestiżowy status szkół wyższych i interesujące oferty edukacji przyciągają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna zostałeś lokatorem Wrocławia, bądź w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę - warto poznawać rozległą i niezwykłą historię tego miasta. Powinno się zorientować, że ta miejscowość, to nie tylko wspaniały punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektury i muzea. To nade wszystko centrum, które posiada obfitą obyczajowość i z jakimi związane są liczne okoliczności z historii.

Dużo jest takich punktów, do których trzeba dotrzeć, szukać specjalnych placówek, czy konkretnie przeczytać karty dziejów. Jednym z takich miejsc, o jakich, niewiele wiemy i za pewne nie zdajemy sobie sprawy, jak wielka wartość zawiera jest Szkoła (tutaj) Żydowska we Wrocławiu - polecamy. Mijamy ją wielokrotnie, ponieważ sytuuje się nieopodal dworca autobusowego i kolejowego. Na pierwszy rzut oka - nie różni się niczym szczególnym od pozostałych szkół podstawowych, czy średnich.


Inne artykuły

Szkoła językowa sposobem na skuteczną naukę

zajęcia z języka angielskiego
Redaktor: Kaplan International English
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kończą się wakacje, dzieciaki powróciły do szkolnych ławek. To doskonały moment, abyśmy i my zaczęli myśleć o poszerzeniu wiedzy lub pozyskaniu zupełnie nowych umiejętności. Może zaczniemy się uczyć całkiem innego języka obcego? Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim trzeba najpierw zdecydować jakiego języka chcemy się nauczyć.

szkoła
Redaktor: Urban Explorer Hamburg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak znajomo jednakże znawcom historii - to stare centrum, mianowane jest nazwą Szkoła (zobacz także mapy ścienne) dialogu - Etzchaim, ponieważ przez długie lata skupiła w ośrodku dzieci narodowości żydowskiej. Jej tradycja dosięga przedwojennych czasów. Wiele istotnych person troszczyło sie o jej funkcjonowanie i o sposobność uczęszczania uczniów żydowskiego pochodzenia oraz ich nauki. Powinno się w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to historyczne miejsce. Poszukujmy takich kątów we Wrocławiu.
2018-08-11 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.