Jak zostać dobrym nabywcą?

Sporo osób decyduje się obecnie na zakup niektórych artykułów wyłącznie dlatego, że tego typu potrzebę wzbudziła profesjonalna reklama w telewizji lub internecie. Jest to faktycznie ogromne zagrożenie. Już teraz społeczeństwo nazywa się mianem społeczeństwa konsumpcyjnego, jako że koncentruje się na kolejnych zakupach, również gdy konkretne rzeczy w ogóle nie są im potrzebne. W jaki sposób w takim razie być odpowiedzialnym konsumentem? Jak kupować, żeby nie obudzić się z uszczuplonym kontem bankowym?


zakupy
Przede wszystkim, należy zastanowić się nad tym, czy określona rzecz jest nam w istocie potrzebna. Ma to największe znaczenie. Przykładowo, wybierając kolejny gadżet elektroniczny, trzeba sprawdzić stan poprzedniego modelu, przeanalizować swoje możliwości finansowe i to, czy zakup nie będzie jedynie chwilową zachcianką do momentu, aż na rynku pojawi się inna propozycja. Poza tym, faktycznie ważna jest kwestia ceny, szczególnie w przypadku dużych wydatków.


Na przykład, kiedy planuje się zakup alkomatu, nie należy decydować się na dokonanie transakcji w pierwszym sklepie, nie sprawdzając pozostałych propozycji, gdyż alkomaty/neonet pl.10745 mogą być znacznie tańsze niż te same urządzenia w innym sklepie elektronicznym. Idealnym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z asortymentem sklepów internetowych, gdyż w sieci ceny najczęściej są znacznie niższe. Tak samo można postąpić ze środkami medycznymi, jak alergia tabletki. Ich zakup w stacjonarnej aptece może okazać się dość kosztownym posunięciem, podczas kiedy apteki internetowe kuszą atrakcyjnymi cenami oraz promocjami - .

zakupy
Redaktor: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stosowną ostrożność należy zachować w czasie zakupów dla dzieci. One bowiem potrzebują jedynie artykułów bezpiecznych, znakomitej jakości. Jedną z najważniejszych kwestii jest rodzaj podawanego mleka, kiedy kobieta nie karmi malucha piersią. Polecane przez specjalistów jest chociażby bebilon 1 z pronutra mleko początkowe 1200g. Istotnym zainteresowaniem i znakomitymi opiniami odznacza się także inna propozycja tej marki, czyli bebilon pepti 2 - . Mleko musi być dopasowane do oczekiwań oraz wieku malucha. Ostrożność powinna zostać zachowana także podczas wybierania środków leczniczych i kosmetyków. Dobrze, jeśli kupując artykuły pielęgnacyjne będzie się szczegółowo studiowało ich skład.
2014-10-08 11:55:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.