Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Życie w sercu miast, w których jest ścisk, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się wiele substancji, których nazw zwykły człowiek nie umie nawet przeczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do podstawowych problemów wiążących się mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych miejscach należą nieuleczalne choroby, jakimi jeszcze w poprzednim wieku nikt nie miał potrzeby się zamartwiać: alergie, cukrzyca, nadciśnienie, epidemia otyłości.
Jedzenie
Redaktor: Bing
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te niezwyklepodstępne, postępujące niezwykle powoli, ale uparte schorzenia wpływają na cały organizm – nie tylko na organy, jakie, można by sądzić, są bezpośrednio narażone na działanie choroby, jak trzustka na obecność cukrzycy. Zwykle w jakiś sposób straci na tym całe ciało.

Nie ociągaj się - czytaj informacje (https://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/) o temacie, który tutaj zaprezentowaliśmy. Sporo detali wyszukasz we wpisie ukrytym pod podanym linkiem.

Całości nie ułatwia fakt, że zarówno nadwaga, cukrzyca, jak i nadciśnienie, sprzyjają takim samym powikłaniom – psują cały układ krwionośny, powodują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze mniej optymistyczny jest fakt, że obciążony układ krwionośny sprzyja rozwijaniu się cukrzycy, a ta – otyłości - babka jajowata łupina.

Stanowi to zamknięte, czarodziejskie koło. Wielu ludzi pojęło, że cierpiąc na otyłość, pracując po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie mając ani trochę ruchu są skazani na wysokie ryzyko wymienionych schorzeń, więc sięgają po słodzik, który dodają do kawy, herbaty czy do skromnych ciast, zamiast cukru.
Pyszne jedzenie
Redaktor: Jaap Joris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to pozornie właściwe posunięcie, jednak trzeba to robić świadomie – pierwszy substytut cukru, który się upowszechnił, również jeszcze niedawno najczęściej sprzedawany – aspartam – ma niezwykle niedobre działanie na ciało człowieka, doprowadzając do uszkodzeń systemu nerwowego i wywołując podwyższone ryzyko raka - . mimo że pozostałe słodziki są bezpieczniejsze, tak w rzeczywistości również nie rozwiązują pierwotnego problemu. Drugą kwestią jest prawda, że ludzie nie stronią od kawy – kawa i herbata wiecznie były uwielbiane, ale nie każdy może te napoje spożywać litrami. Zwłaszcza ci z podwyższonym ciśnieniem muszą dość ostrożnie, pod kontrolą lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką popijać słabe napary.

Inne artykuły

Dlaczego skóra po zimowych miesiącach oczekuje dodatkowej pielęgnacji?

Co wpływa na jędrność skóry twarzy
Redaktor: 123rtf
Na podstawie: 123rtf
Zazwyczaj kobiety nie są za bardzo usatysfakcjonowane wyglądem swojej skóry po zimie. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Naturalne mechanizmy ochronne skóry mogą być zaburzone m.in. przez znaczne różnice między temperaturami na zewnątrz i w nagrzanych pomieszczeniach. Zanim pokażemy ciało po zimowych miesiącach, warto trochę zadbać o skórę. W ten sposób będzie prezentować się perfekcyjnie i zdrowo.


Fakt jest taki, że aby utrzymać pełnię zdrowia, trzeba zrezygnować z mnóstwa drobiazgów: cukru, słodzików, napojów z kofeiną lub teiną. Do pobudzenia się rano wystarczy świeże jabłko, do osłodzenia życia – odrobina miodu. I mnóstwo ruchu.

Jeżeli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego i kliknij na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady.

By zachować zdrowie, należy zmienić całkowity styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych nienaturalnych potrzeb.

Dowiedz się propozycje na smaczne przepisy kulinarne na portalu na stronie
2019-05-19 07:29:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.