Nasze dziecko przystępuje do pierwszej Komunii Świętej, czyli jak jak się trzeba przygotować na ten wspaniały dzień.

Komunia jest jednym z najwyższej wagi wydarzeń w życiu dzieci. Jest przede wszystkim wielkim przeżyciem duchowym, bo przecież po raz pierwszy w pełni dziecko będzie uczestniczyło w nabożeństwie mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta
Redaktor: Wojciech Doganowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz jest także przeżyciem rodzinnym, bo stanowi doskonałą okazję na to, żeby spotkać się z najbliższymi i wspólnie świętować ten wspaniały dzień. O ile samo dziecko skupić się jednak powinno na sferze duchowej, bo dla niego to właśnie to jest najważniejsze, to dorośli nie mogą jednak zapomnieć całkowicie o sprawach związanych z organizacją, a tych jak się okazuje trochę do załatwienia będzie. Zapraszając nawet niewielka rodzinę trzeba mieć jakieś miejsce, żeby ją ugościć.

Jeżeli się ma duże mieszkanie czy też dom, to można pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli jednak gości będzie więcej, to dużo lepszą opcją może jednak być wynajęcie jakiegoś lokalu. Należy pamiętać przy tym o jednym ważnym aspekcie, czyli wcześniejszej rezerwacji - w wielu bowiem przypadkach sale na tę uroczystość rezerwować należy nawet rok wcześniej.

Inne artykuły

Dobrze wyposażone place zabaw to wielogodzinna oraz fantastyczna frajda dla dziecka.

dziecko bawiące się na placu zabaw
Redaktor: Ray Bilcliff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Właściwy rozwój dziecka od najmłodszych lat zależy od jego kontaktów z rówieśnikami. Zatem rodzice wyszukują w okolicy swojego miejsca zamieszkania placów zabaw. Bo zależy im, również na dobrej kondycji swojego dziecka. Każdy plac zabaw nim będzie oddany do wykorzystania publicznego powinien przejść badania i uzyskać certyfikat. Wszystko musi zostać prawidłowo wykonane tak, by nie groził życiu dzieci przebywających na nim.


Następną sprawą będzie ubiór i wyposażenie dziecka we wszystko, co potrzebuje w tym wyjątkowym dniu. Szczęśliwie aktualnie coraz więcej klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców, nie ma więc miejsca wyścig o to, kto będzie miał ładniejszą i z większą liczbą ozdób sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej
Na podstawie: flickr.com
Poza ubraniem niezbędne jeszcze będą buty, rękawiczki, a przy dziewczynkach najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko właśnie będą musieli zadbać dorośli. Warto też pamiętać o wspomnieniach, w związku z tym na pewno przyda się także kamerzysta oraz fotograf. W większości przypadków obsługują oni całą uroczystość, natomiast oczywiście każdy będzie mógł sobie zrobić oddzielne zdjęcia swoje rodziny. Ostatnio niezwykle popularne są plenerowe sesje komunijne, jeżeli tylko pogoda dopisze to będzie to przepiękna pamiątka- Photography. No i na zakończenie rodzice pamiętać też muszą o prezentach, one także dla dziecka przystępującego do komunii stanowią ważną część tego dnia.
2019-09-30 04:14:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.