Różnorakie deklaracje podatków i sposoby na ich szybkie wypełnienie

Poza PIT-em o numerze 37 albo 28, można uzupełnić również inne zgłoszenia podatkowe, związane z innymi możliwymi źródłami dochodów. Każdy z nich można rozliczyć internetowo w każdej chwili i bez żadnych ambarasów.
rozliczenia
Jeśli ktoś prowadzi między innymi działalność gospodarczą czy także pracuje poza granicami Polski, musi wypełnić deklarację PIT 36 online. Dotyczy on – poza wymienioną już działalnością, również najem, podnajem, poddzierżawę czy również inne dochody. Jest on przeznaczony zarówno dla osób wychowujących samotnie dziecko, jak też obywateli deklarującym indywidualnie swoje przychody alboze współmałżonkiem.

Można go – podobnie jak inne deklaracje – uzupełnić internetowo i w nieodpłatnym programie przeznaczonym właśnie do zeznań podatkowych. Dzięki PIT 36 online można ominąć wszelkie oczekiwania związane ze składaniem dokumentów osobiście w Urzędzie Skarbowym, a nawet wysłaniem ich pocztą zwykłą. Jest on zbliżony do PIT-u o numerze 37, ale częściej używany przez osoby mające swoją działalność gospodarczą.

Już teraz dostępne są też aplikacje PIT 2017, które będzie można uzupełnić od pierwszego dnia stycznia za bieżący obecnie rok. Są one bardzo zbliżone do programów z poprzednich lat i także posiadają instrukcje pomagające w skrupulatnym wypełnieniu wszystkich rubryk.

Inne artykuły

Jak możemy sprawić szczęście własnego dziecka?

klocki geomag
Redaktor: kloniwotski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak masz możliwość sprawić bardzo dużą radość dla swojego dziecka? Na pewno niemal wszystkie dzieci bardzo lubią zabawki. W końcu zabawki dla niemalże każdego mogą się kojarzyć z błogim dzieciństwem. Kiedyś oczywiście zabawki były brzydsze, w dzisiejszych czasach jest dużo większy wybór. Można śmiało powiedzieć, iż perfekcyjna zabawka powinna zabawić, ale również czegoś ciekawego nauczyć, rozszerzyć umysł. Dokładnie jest z choćby światem filmu...


Co roku coraz więcej ludzi decyduje się na rozliczenie z „fiskusem” internetowo. Potwierdza to, iż załatwianie spraw online jest dużo bardziej prostsze. PIT 2017 pozwala już na przygotowanie się oraz przejrzenie odpowiednich deklaracji, by w później nie mieć z nimi problemu.
2019-04-03 13:14:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.