Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, jak gry planszowe? Zdaje się, że jest taka możliwość

Gry dla dzieci bardzo często mają uczyć nasze pociechy, lecz są też takie gdzie nasi najmłodsi uczą się niedobrych nawyków, jakich rodzice pragnęliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci przemoc i dużo emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo zaciekawiają nasze dzieci, lecz uczą je przemocy, jaka może się objawiać w życiu codziennym.

dzieci
Redaktor: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci, które są zapatrzone w takiego rodzaju gry mają trudność z odróżnianiem dobra od zła. Te dzieci mogą mieć problemy w szkole, gdyż ich jedyna obrona na wrogie nastawienie drugiej osoby będzie agresywne zachowanie. Mogą one również uspokajać dzieci, jakie nie chcąc pokazywać przemocy wobec swoich rówieśników. Zaś całą swoją złość wyładowują grając. Rodzice muszą wiedzieć, jakim typem dziecka jest jego pociecha czy mają się obawiać, że ich dziecko gra w takie gry czy też się z tego radować. Najlepszym sposobem dla rodziców jest przypatrzenie się własnemu dziecku czy posiada ono skłonności do odpowiadania na zło, jakie je dotknie przemocą czy też należy do grupy dzieci, jakie są spokojne i wolałyby nie stosować takich zachowań.

Inne artykuły

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla maluchów w wieku przedszkolnym?

drewniane klocki
Redaktor: Dr. Bashi™
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że to, czym na co dzień bawią się nasze dzieci ma istotne znaczenie. Przede wszystkim oryginalne zabawki kształcą i rozwijają wyobraźnię dziecka, zwłaszcza w wieku do 5 lat. Pamiętajmy też, że starsze dzieci także uczą się pośrednio poprzez zabawę, dlatego nie bez znaczenia jest,co dajemy naszemu dziecku do zabawy. Należy oprócz tego pamiętać, że zabawki muszą być bezpieczne i wykonane z takich materiałów, które nie zagrożą maluchowi, gdy na przykład weźmie je do buzi.


Jeszcze jednak lepiej, kiedy zaciekawimy dziecko bardziej tradycyjnymi grami. Gry planszowe są w tym sensie najlepszym pomysłem. Co ciekawe, aktualnie ta rozrywka jest mało popularna, ale to nie oznacza, że nie interesuje dzieci. To tak samo, jak z baśniami Andersena. Nieważne, że są stare, jeśli takie tematy są aktualne, a dzieci zachwycone tymi opowieściami. Ponadto, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej znajdziemy więcej przykładów. Różne mity z różnych stron świata pokazują, iż każdy z nas posiada potrzebę powrotu do kwestii tradycyjnych, które są jakby uniwersalne.

gra karciana
Redaktor: Granna
Na podstawie: GMFRK Sp. z o.o.
Podobnie jest z planszówkami. Nie warto się bać, że dziecko będzie zupełnie niezaciekawione taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, jakie do tej pory grało tylko na komputerze. Co istotne, gry dla dzieci sklep zapewniają wiele różnorodnych gier, dla chłopców oraz dziewczynek, dla zwolenników przygody oraz bardziej strategicznych rozrywek. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dość znaczne, żeby nie przekonywać dziecka za wszelką cenę, najważniejsze, jak same będzie chciało znowu zagrać.
2019-02-17 11:06:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.