Jaką rolę mają gry i zabawy we właściwym rozwijaniu się dzieci, jakie gry będą najlepsze do tego celu

Od wieków ludzie poszukują okazji na zabawę i rozrywkę, a szczególnie chętne do tego będą dzieci - one właśnie chcą wykorzystać w zasadzie każdą z okazji, żeby bawić się jak najlepiej. Badania naukowe wskazują bardzo dobrze, że pierwsze kilka lat życia ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o późniejszy rozwój młodego człowieka.
polecany serwis
Redaktor: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odpowiednie pobudzanie procesów myślowych sprawia, że młody człowiek będzie dużo lepiej sobie radził na dalszych etapach życia. Dlatego też zadaniem świadomych i odpowiedzialnych opiekunów musi być takie sterowanie wychowaniem swojego dziecka, aby dostarczyć mu odpowiednio dużo możliwości do poznawania świata i poprawiania swoich zdolności. Ale że dla dzieci nauka sama w sobie nie jest porywająca i niestety duża ich część przez długie lata nie widzi specjalnej potrzeby
dziecko
Redaktor: David D
Na podstawie: http://www.flickr.com
zdobywania w ten sposób wiedzy, to znacznie lepszym podejściem będzie uczenie przez zabawę.

Inne artykuły

Co gwarantuje posłanie dziecka do przedszkola i dlaczego należałoby to robić?

Głowa
Redaktor: Beth Scupham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu placówki gwarantują bezpieczny rozwój wszystkim swym podopiecznym. Wszystkie dzieciaki traktowane są podmiotowo. Spędzanie czasu w przedszkolu sprawia, że dziecko czuje się kochane i szczęśliwe.


Dokładnie tak samo będzie przyrodzie dookoła - młode zwierzaki najczęściej uczą się baraszkując z innymi młodymi, co później bardzo dobrze procentuje jak już dorosną. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uczenie się poprzez zabawę są różnego rodzaju gry. Rola ich jest całkiem spora w rozwoju małych ludzi, zdecydowanie większa niż dużej części rodziców może się wydawać. Przede wszystkim gierki stymulują i angażują różne zmysły, a także poprawiają koncentrację oraz pamięć.

Zręcznościowe gry zmuszają dzieciaki do zwiększenia sprawności spostrzegania i reakcji, czyli bardzo dobrze wpływają na układ ruchu. Za to gry logiczne poprawiają pamięć, uczą spostrzegawczości i kojarzenia, a także dają dzieciom dużo praktycznych doświadczeń, jak wybory ich wpływają na to, co się później dzieje. Wśród licznych rodzajów zabaw i gier coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć gry naukowe dla dzieci (gry edukacyjne dla najmłodszych w sklepie edulon). W nich autorzy chcą przez zabawę przekazać dzieciom istotne dla nich informacje ze świata nauki i techniki - i najczęściej doskonale im się to udaje. Jeśli dziecko miałoby się uczyć o prądzie na nudnej lekcji, to niedużo z tego będzie pamiętać, lecz zbudowanie własnego układu z pewnością pozostawi sporo wiadomości na ten temat.
2018-01-18 09:40:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.