Nasz ogród...nasza duma

Sezon ogrodniczy w pełni! Nasadzamy, podlewamy, przekopujemy, by po zakończonych działaniach - zmęczonym, ale ale jakże zadowolonym przysiąść w ogrodzie i cieszyć się pięknem naszego ogrodu. A to przecież początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu lub kwiaty na parapecie z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.
Kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak błyskawicznie, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę zapomnienia, ciszy i równowagi. Bywa, że nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, ale nasza dusza oraz umysł nadal są czyste. Świadomość, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i pożytecznego (a jednocześnie jakże przyjemnego) dodaje nam energii i chęci do dalszych poczynań. Przestrzeń ogrodowa to również przyjemność, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i możliwość przyjemnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi czy dziećmi. Dzięki tej zielonej przestrzeni jesteśmy w stanie nauczyć je sumienności i pracy, a także rozwiejemy ich wątpliwości związane z produkcją „jedzenia”, tym samym ucząc czystości i porządku, troski o narzędzia pracy.

Inne artykuły

W jaki sposób urządzić urodziny pociechy?

In vitro technicians at work
Redaktor: Luigi Guarino
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zbliżają się urodzinki Twego potomka? O ile zamyślasz urodzinową balangę na pewno chcesz, ażeby było to wydarzenie, które twa pociecha zapamięta na długa.


Poniżej odnajdziesz parę porad, które pomogą ci zaplanować idealną urodzinową balangę.


domek dla dzieci
Redaktor: Donna & Andrew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy znajdziemy miejsce na ogrodowe domki dla dzieci , zagwarantujemy im miejsce, w którym poczują się jak w swoim królestwie. To najlepsza z propozycji ogrodowych, którą chciałaby posiadać większość dzieci. Zabawa „w dom” zajmie nasze maluchy na długie godziny. Zależnie od metrażem jakim dysponujemy a także zasobności portfela, możemy wybierać między prostszymi konstrukcjami, a rozbudowanymi „willami” z balkonem, zjeżdżalnią i piaskownicą. A może sami mamy zamiar kupić sobie domek w ogrodzie? Dziś domki ogrodowe, pergole czy altanki to budowle, które są wspaniałym dopełnieniem zadbanego ogrodu. W zależności od wybranego modelu, mają one do spełnienia określone zadania. Mogą służyć do przechowywania narzędzi i drobnych maszyn ogrodniczych, ale również do schronienia przed słońcem czy wytchnieniem w czasie wykonywanych prac w ogrodzie- więcej o domkach dla dzieci. To również wspaniałe miejsce w którym można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi . Niezależnie od powodu dla którego zdecydowaliśmy się na jego zakup – na pewno nie pożałujemy tej decyzji
2018-06-21 21:12:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.