Nasz ogród...nasza duma

Sezon ogrodniczy w pełni! Nasadzamy, podlewamy, przekopujemy, by po zakończonych działaniach - zmęczonym, ale ale jakże zadowolonym przysiąść w ogrodzie i cieszyć się pięknem naszego ogrodu. A to przecież początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu lub kwiaty na parapecie z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.

Kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak błyskawicznie, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę zapomnienia, ciszy i równowagi. Bywa, że nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, ale nasza dusza oraz umysł nadal są czyste. Świadomość, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i pożytecznego (a jednocześnie jakże przyjemnego) dodaje nam energii i chęci do dalszych poczynań.
Przestrzeń ogrodowa to również przyjemność, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i możliwość przyjemnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi czy dziećmi. Dzięki tej zielonej przestrzeni jesteśmy w stanie nauczyć je sumienności i pracy, a także rozwiejemy ich wątpliwości związane z produkcją „jedzenia”, tym samym ucząc czystości i porządku, troski o narzędzia pracy.

domek dla dzieci
Redaktor: Donna & Andrew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy znajdziemy miejsce na ogrodowe domki dla dzieci (www.gardencenter.pl/category/domki-ogrodowe-drewniane), zagwarantujemy im miejsce, w którym poczują się jak w swoim królestwie. To najlepsza z propozycji ogrodowych, którą chciałaby posiadać większość dzieci. Zabawa „w dom” zajmie nasze maluchy na długie godziny. Zależnie od metrażem jakim dysponujemy a także zasobności portfela, możemy wybierać między prostszymi konstrukcjami, a rozbudowanymi „willami” z balkonem, zjeżdżalnią i piaskownicą.
A może sami mamy zamiar kupić sobie domek w ogrodzie? Dziś domki ogrodowe, pergole czy altanki to budowle, które są wspaniałym dopełnieniem zadbanego ogrodu. W zależności od wybranego modelu, mają one do spełnienia określone zadania. Mogą służyć do przechowywania narzędzi i drobnych maszyn ogrodniczych, ale również do schronienia przed słońcem czy wytchnieniem w czasie wykonywanych prac w ogrodzie- więcej o domkach dla dzieci. To również wspaniałe miejsce w którym można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi . Niezależnie od powodu dla którego zdecydowaliśmy się na jego zakup – na pewno nie pożałujemy tej decyzji
2018-01-18 09:40:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.