Stajnie w stolicy

W dzisiejszych czasach wszyscy uprawiają jakiś sport. Niektóre osoby wybierają jogging, część osób wskakuje na rower, a niektóre osoby wybierają jazdę konną. We wszystkich mniejszych i większych miastach istnieje opcja nauki jazdy konnej.
konie
Redaktor: Noel Pennington
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stajnie i szkółki są świetnie wyposażone i są prowadzone przez osoby znające się na koniach. Gdy mieszkamy w Warszawy powinniśmy brać pod rozwagę, że również i tutaj można pojeździć konno. Ale najlepsze dla ludzi którzy uczą się jeździć są obozy konne. Oczywiście w dużym mieście, albo pod miastem można zorganizować fajne tereny do jazdy. Ale w tego typu szkółkach bardzo często ćwiczy się na małej powierzchni, z tego powodu wypad na obozy konne na mazurach jest szczytem marzeń dla dużego grona osób. A na Mazurach właśnie jest mnóstwo miejsc, gdzie da się bez kłopotu pojeździć na koniach. Istnieją gospodarstwa agroturystyczne, w których są stadniny koni i tam możemy zorganizować taki obóz dla swoich podopiecznych np. z Warszawy. Taki wyjazd na dwa tygodnie i spędzenie ogromu czasu w siodle, przy okazji sprzątanie boksów i zadbanie o konie, potrafi nauczyć pokory, cierpliwości i nauczenia się bycia odpowiedzialnym. Jazda jest nagrodą za odpowiednie sprawowanie. Dzieci w końcu pojmują, że nie można pojeździć na koniu, który jest brudny i który nie mógł odpocząć. Tak, więc jeśli nasza pociecha kocha jazdę konną to powinniśmy wysłać dzieciaka na taki obóz.


Inne artykuły

Czym jest terapia małżeńska?

Psychoterapia
Redaktor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Terapia małżeńska sprawdza się, bowiem we wszystkich związkach zdarzają się trudne chwile, kiedy masz wszystkiego dosyć, rozmyślasz nawet o rozstaniu. Nim jednak podejmiesz tą decyzję, postaraj się zawalczyć o własny związek. Czasami dopiero psycholog może pomóc naprawić układy między małżonkami.

Konie
Redaktor: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Kolejne etapy uczenia się jazdy na koniu

Gdy nasze dziecko jest zapisana do szkoły jeździeckiej warto wziąć pod rozwagę to, że będzie chciało jechać na obozy konne na mazurach - mazurskie obozy konne na Nie każda szkółka jeździecka organizuje tego rodzaju wyjazdy, ale te najlepiej zorganizowane próbują przynajmniej raz do roku organizować tego typu wypady, dla grup o różnych stopniach zaawansowania. Tego typu wyjazdy są faktycznie świetną szkołą życia. Czasem na takie obozy wybierają się doskonali jeźdźcy, a najczęściej zabiera się na obozy konne dzieci, które dopiero się uczą jeździć. Na takim obozie dzieci nauczą się nie jedynie jeździć, ale również uczą się współpracy z innymi osobami, rozumieją poziom odpowiedzialności za własne zachowanie, pojmują, że jazda konna to coś wyjątkowego, bo obcuje się z inną żywą istotą.
2019-06-06 08:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.