Pizza towarzyszy nam już od okresu starożytnych Greków

Nie od dziś wiadomo, że pizza jest z nami już od czasów starożytnych Greków. To oni bowiem jako pionierzy wypiekali koliste bochenki chleba, polane oliwką z oliwek, nasmarowane czosnkiem i osobliwą mieszanką ziół.
Od tamtej pory pizza przebyła gigantyczną przemianę, i zdobywa wciąż nieprzerwaną renomę na całym świecie. Włosi są niewątpliwie mentorami w tej sferze gastronomi i tam pizza jest wręcz wziętym posiłkiem z ogromnymi obyczajami. Każdy rejon, a nawet każde miasto są mistrzami w pieczeniu innego wariantu pizzy. Prawdą jest, że Italia jest właśnie takim krajem, gdzie potrawa ta, w jakimkolwiek miejscu jej nie jemy, jest po prostu niesamowita. W Polsce pizza jest jednym z najpopularniejszych potraw jedzonych w restauracjach i kupowanych na wynos.
Makaronowa pizza
Redaktor: fotolia
Na podstawie: fotolia
Najsmaczniejsze ciasto tworzone jest według starej skrywanej receptury, a pizza najlepiej smakuje, gdy wypiekana jest w piecu ogrzewanym drzewem, co w dodatku gwarantuje niezwykłą atmosferę restauracji.

Nieomal w każdej pizzerii w Szczecinie można skonstruować prywatną mieszankę z ukochanymi dodatkami. Idealne ciasto, smaczne i świeże dodatki, wonne zioła i przyprawy powodują, że pizza w Szczecinie smakuje szczególnie. Do każdej pizzy dołączane są sosy, robione z najświeższych produktów w każdym calu poprawiają smak pizzy. Rzekomo pizza jest metaforą geniuszu neapolitańskiego, który pozwala na sfinalizowanie jednego dania olśniewającego, pachnącego, smakowitego i urozmaiconego jako że każda pizza będzie odmienna od ostatniej zależnie od ciasta, dodatków, marynat i samopoczucia kucharza.


Inne artykuły

Pizza jest znana już od okresu starożytnej Grecji

Pizza
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Nie od dziś wiadomym jest, że pizza towarzyszy nam już od czasów starożytnych Greków. To oni bowiem jako pionierzy wypiekali okrągłe chleby, posmarowane olejem z oliwek, posypane czosnkiem i osobliwą mieszaniną ziół.


Można rzec, że pizza to wszechstronne danie, którego zagadka skrywa się w wyborze detali. Coś dla siebie znajdą zarówno mięsożercy, amatorzy owoców morza, wegetarianie albo nawet miłośnicy serów. Ten chlebowy placek wypiekany z wszelkiego typu dodatkami, mimo panującym sądom jest posiłkiem lekkim i zaspakajającym podstawowe potrzeby ciała człowieka. Pizzę można, więc spożywać bez niepokoju o swoją figurę.
2018-01-18 09:50:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.