Pierwsza wyprawa maluszka

Święta tuż, tuż. Czas przygotowań, wypieków i porządków. Lecz nie dla młodej mamy. Albowiem dla „świeżo upieczonych” rodziców najważniejsze jest ich Maleństwo, przeważnie przyjmują zaproszenie na święta od kochających dziadków. Jak przygotować się z niemowlęciem do dalszej drogi?
Butelka dla dziecka
Redaktor: Loni Townsend
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najważniejszego: mleka. Mamy, które karmią piersią, ten punkt mogą pominąć. Zalecamy jednak zaopatrzyć się w laktator. Po co, jeśli i tak jedziemy z maluszkiem – zapyta mama. Ano z tej przyczyny by podarować sobie choć momenty wytchnienia. Karmienie na żądanie w czasie łamania się opłatkiem czy śpiewania kolęd przy pełnym gości stole, może przeszkodzić w świętowaniu. Uszykowanie pojemnika z odciągniętym mlekiem spowoduje, że mama znajdzie chwilę czasu dla siebie, kiedy ciocia lub tata będą zajmować się dzieckiem. Laktator Avent (www.nodik.pl/dla-mamy-laktatory-avent-philips-c-7,6.html), który znajdziemy w wersji ręcznej oraz elektrycznej to niezastąpiony pomocnik każdej mamy.
http://nodik.pl/karmienie-smoczki-do-butelek-c-29.html
Avent to również gama akcesoriów dziecięcych, która ułatwia opiekę nad noworodkiem – zacząwszy od błyskawicznie działających i prostych w obsłudze podgrzewaczy do butelek oraz dań w słoiczkach, poprzez akcesoria do pielęgnacji dziecka oraz wkładki laktacyjne, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę w czasie karmienia piersią. Cieszącymi się największą popularnością produktami firmy Avent są butelki, z niesamowicie czułym zaworem antykolkowym, a także smoczki do butelek, które zostały stworzone na wzór matczynej piersi, które naśladują jej ruch i elastyczność. W związku z tym, jeżeli nie karmimy naturalnie, zabierzmy butelki, proszek do przygotowania mieszanki, smoczki oraz picie.


Inne artykuły

Wanienka przeznaczona dla dziecka - a więc, kąpanie małego dziecka nie musi być straszne!

wanienka dla dziecka
Redaktor: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda mama wie, jak ważna bywa odpowiednia higiena małego dziecka, które jeszcze nie umie pomyć się same. Do jeszcze niedawna kąpiel malutkiego dzidziusia posiadała jedynie jedno uproszczenie - wanienkę, która to można było ustawić wewnątrz jakimś bardziej wysokim miejscu, dla przykładu na stole, aby było łatwiej utrzymać w niej dziecko.


Potrzebne nam także okażą się akcesoria do zmiany pieluszek malucha. Należy zabrać pieluszki na zmianę, krem przeciw odparzeniom, woreczki na wykorzystane pieluszki oraz opakowanie wilgotnych chusteczek. Dzięki chusteczkom możemy łagodnie i skutecznie oczyścić skórę dziecka. Zarazem oczyszczają i pielęgnują, dbając o zdrowie wrażliwej, skóry niemowląt. Po ich użyciu maluch jest odświeżony jak po zwykłej kąpieli.
Oprócz pełnej po brzegi walizki, niezbędne nam będą także: dużo cierpliwości i wiara, iż będą to jedne z najpiękniejszych świąt.
2015-01-14 09:35:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.