Dlaczego dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

Odpowiedzialni rodzice z oddaniem przygotowują się na powitanie na świecie swojego maleństwa. Wiele przeczytanych artykułów, liczne poradniki, wszystko po to aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj decyzja wydaje się logiczna – jednorazówki, wszak dziś już nikt nie używa tetry.
Krótka wizyta w sklepie, decyzja odnośnie odpowiedniego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż zazwyczaj szukamy wersji najlepszej, czyli najdroższej. Dopiero później, zdumieni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- i bardziej ekologicznej alternatywy, np. pieluszki ekologiczne jednorazowe . Dodatkowo za dobre pampersy uważa się takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie miejmy złudzeń jednak, że to wszystko nie oddziałuje na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u maluchów.

pieluszka dla dziecka
Redaktor: CatEyedKP
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach na rynku pojawiło się kilka interesujących alternatyw dla popularnej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które były używane od dawien dawna, czyli flanelowe, tetrowe i frotowe, jak i cieszące się uznaniem mam pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one). Pieluchy tak zwane składane, np. tetrowe pieluszki są wykonane z bawełny, niekiedy też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie są przyczyną alergii. Bardzo szybko schną. Do takich pieluch warto dokupić odpowiedni otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Do niezaprzeczalnych zalet takich pieluch należy fakt, że powstały w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do minusów – konieczność prania oraz czasem – prasowania, czyli czasochłonność.

Inne artykuły

Dlaczego nowoczesne pampersy bywają o wiele częściej wkładane małym dzieciom niż pieluszki tetrowe

pieluszka dla dziecka
Redaktor: CatEyedKP
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wejście na rynek pieluch, zwanych tradycyjnie pampersami, rodziciele powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić miejsca pieluchom wyprodukowanym, mimo wszystko, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodziciel z lat 40 ubiegłego wieku sprezentowałby może połowę majątku w zamian za paczkę pampersów.


Podsumowując: podczas spacerów tzw. pampersy spiszą się znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Ale, jeśli zauważamy, że pampersy są powodem alergii u maluszka a także kiedy chcemy żyć EKO, kupmy pieluchy, które stosowały już nasze babcie.
2018-06-21 16:37:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.