Rodzaje pieluszek

Wybór pieluszek to problem każdego świeżo upieczonego rodzica. Tymczasem na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama zdecyduje się na odpowiedni model dla jej dziecka. Wśród nich zobaczymy zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, (czyli flanelowe, tetrowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne a także takie, które możemy włożyć do prania.

pieluchy dla maluchów
Redaktor: Personal Creations
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pieluszki tak zwane składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne oraz nie są przyczyną alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch nie zaszkodzi dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przemoczeniem. Do zdecydowanych zalet takich pieluch należy fakt, że są uszyte w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do minusów – obowiązek prania oraz czasami – prasowania, czyli czasochłonność.

Tuż po urodzeniu dziecka kobiece ciało rzadko kiedy prezentuje się rewelacyjnie. Minie jeszcze trochę czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie pójść na basen razem z maluszkiem?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.