Dlaczego nowoczesne pampersy bywają o wiele częściej wkładane małym dzieciom niż pieluszki tetrowe

Wejście na rynek pieluch, zwanych tradycyjnie pampersami, rodzice powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie zadecydowało o tym, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wytworzonym, bądź co bądź, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodzic z lat 40 ubiegłego wieku podarowałby może pół majątku w zamian za opakowanie pampersów.
dla małych dzieci w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły prawdziwą ewolucję.

Jeżeli chcesz poznać temat, to zapraszamy Cię do opisu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca wiadomość (https://prestigedecor.com.pl/).

Wózki stały się mniej ciężkie, bardziej zwrotne i komfortowe, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad drzemką dzieciaków. Nie zadziwia nas fakt, że i pieluszki tetrowe (zobacz na: ) musiały znaleźć swego następcę. Dużo kłopotu sprawiało niegdyś pranie pieluszek, ich prasowanie i suszenie. To bardzo czasochłonne zajęcia, w których pomagali także dziadkowie.

Samo czyszczenie wymagało kupna specjalnych proszków do prania i wykorzystania gorącej wody - czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali gehennę, kiedy w podróży brzdąca trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je bez trudu założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają z rozmysłem przeznaczone do tych celów komórki.

Wytwórcy artykułów dla niemowlaków poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wyprodukowane bywają tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę tetrową - za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że... chodzi w pieluszce.

Inne artykuły

Najistotniejsze akcesoria dla początkujących rodziców

pieluchy jednorazowe
Redaktor: Huggies®
Przyjście na świat pierwszego potomka na pewno jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem w życiu praktycznie każdego człowieka. Zwykle towarzyszą temu spore emocje, ale dobrze będzie potraktować całą tę sprawę także i w trzeźwy sposób – przecież musimy od samego początku zrobić wszystko, co tylko jest możliwe aby dać naszemu dziecku faktycznie troskliwą opiekę.


Majtki treningowe pozostają produktem, który nie jest jeszcze świetnie znany wszystkim rodzicielom, zresztą co poniektórzy z nich podchodzą do takich nowości bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieciątek uczy się korzystać z toalety z użyciem innych metod.

Skoro jesteś pewien, że ten temat jest dla Ciebie absorbujący, to zobacz, że też proponowana strona www (boskabijoux.pl/) ma podobnie cenne informacje - wejdź tutaj.

Niektóre pociechy bywają, przykładowo, namawiane przez mamę i tatę oraz dziadków do siadania na ślicznym i komfortowym nocniku z podobizną Kaczora Donalda.
2020-04-01 13:34:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.