Zabawka a wiek dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy pociechy stawiania literek, czytać, liczyć, orientowania się w otoczeniu. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z nich jest interesowanie malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są obecnie chętnie kupowane? Jest parę, niektóre z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.
dzieci
Redaktor: Dan Cake
Na podstawie: Dan Cake


Najpierw Barbie. Możemy wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by opowiedziało historyjkę o tej postaci. Lalka może zostać kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeżeli mamy smykałkę do szycia możemy przygotować jej różne stroje według tego co o lalce opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to różnego rodzaju gry memory to znaczy gry pamięciowe. Zazwyczaj to zestaw kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra ćwiczy zapamiętywanie gdzie leży kartonik z jakim rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To też doskonały pomysł na rodzinne spędzenie popołudnia, na przykład gdy pada deszcz.

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki. Konstrukcje z nich postawione trudniej rozwalić, niż takie ze standardowych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wysokie konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dołożony jest obrazek przedstawiający to, co można z nich skonstruować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla małych dzieci, po małe dla już podrośniętych – sześcio, siedmioletnich. Więcej znajdziesz tu: .

Również dla większych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają rozwijać widzenie przestrzenne, a także kształcą takie umiejętności jak ocena odległości, szybkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, by poradzić sobie z obsługą pilota. Tutaj sporo więcej przykładów dla każdego: .

Jeżeli odpowiednio zainteresujemy malucha i będziemy przeznaczać czas na bawienie się z nim, tak właściwie każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet prosty patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.


Inne artykuły

Zabawki, ciuszki i gadżety dla dzieciaków - w jakich miejscach dobrze jest je zamawiać?

dziecko
Redaktor: Olgierd Rudak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Proponowane w licznych marketach artykuły dla dzieci są bardzo zróżnicowane i zależnie od tego, czego wyszukujemy zdołamy znaleźć wiele atrakcyjnych ofert. Coraz więcej firm śmiało stawia na jakość w ciągu produkcji rozmaitego rodzaju zabawek bądź ubranek, co bez wątpienia działa na satysfakcję kupujących. Odważnie można oznajmić, że szukając towarów dla dzieci jesteśmy dużo bardziej wymagający i zależy nam, by nabywana rzecz nie jedynie się spodobała, ale była dobrej jakości. Dotyczy to podobnie odzieży, zabawek, jak i wszelakich ozdób do pokoju dziecięcego. Coraz więcej firm, które skupiają się na wytwórczości szczegółowych dodatków funkcjonuje w sieci i to za jego pośrednictwem potrafimy kupić najróżniejsze rzeczy.
2018-07-12 08:47:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.