Słodki sen

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Opieka nad małym dzieckiem wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego wiele mam ma obowiązki związane z prowadzeniem domu. Ponadto podczas zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, dziecko może zlecieć z kanapy lub uderzyć się o meble.

Kliknij śmiało ten link i użyj linku (https://bolix.pl/pl/baza-produktow/masy-dwuskładnikowe/75), by poznać większą ilość danych na opisywany w tym miejscu temat - one też Cię zainteresują!

Dlatego świetnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których takie rozwiązanie ma wiele minusów. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama małej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”
Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Redaktor: Benjamin Moore
Na podstawie: Benjamin Moore
Następnym plusem kojca jest opcja nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama konstrukcja również ma wiele korzystnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas zabawy czy próby wydostania się nie wyleci i nie zrobi sobie krzywdy. Ma metalową budowę, co zabezpiecza przed przewróceniem, a dzięki materiałowym wykończeniom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółka, dzięki temu można go przemieszczać i stawiać w różnych stronach mieszkania.
Więcej na
Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej zakupie, jednak należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba dopasować pościel do wzrostu i wieku malucha. Musi dawać komfort, wokół szwów nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku dziecko mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie związane ze zdrowiem. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest uczulone trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może (przeniesiony tutaj < kliknij) zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergeny. Kolor pościeli także jest istotny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej ciemny kolor może może wywoływać strach. W poszukiwaniu idealnej wyprawki zdecydowanie pomogą katalogi znajdujące się w sklepach, a także strony internetowe sklepów.
Opublikował

Inne artykuły

Bezpieczeństwo dziecka

Przyjście na świat dziecka to znaczące wydarzenie w życiu ludzi. Od chwili narodzin sporo kwestii się musi diametralnie zmienić. Dziecko to gigantyczna odpowiedzialność, to kwestia oczywista. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, bo dzieciak umieć sobie zrobić kuku na tysiące sposobów. Dzieciaki co chwila sobie wkładają do ust małe przedmioty, lubią bawić się nożyczkami, mogą obijać się o krawędzie szafek.
2018-12-04 13:15:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.