W jaki sposób zdobyć środki z UE dla małych przedsiębiorstw

W czasach komunizmu dosłownie każda rzecz należała do państwa, a prywatny biznes zwalczany był jak zaraza. Aktualnie, przedsiębiorczość naszych rodaków nie ma granic, dajemy sobie radę z każdym interesem i w każdych warunkach, pomimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska moc do uprawiania handlu? Przecież w czasach socjalizmu nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu... A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie
Redaktor: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotnie, często mówi się, że nasz rodak kombinuje, gdyż zawsze uda mu się wyjść z każdej sytuacji odnajdując niesamowite wyjście z sytuacji.

Jeśli Twym celem na dziś jest znalezienie kolejnego tak nietypowego tekstu jak ten, to uczciwie zalecam tę witrynę (https://boxkitchen.pl/). Pomyśl o tym - ona przypadnie Ci do gustu.

W latach socjalizmu czasami należało właśnie zakombinować, by jakoś sobie radzić. Być może te lekcje przysłużyły się naszym rodakom, że obecnie tak sobie dobrze radzą. A może to geny, no przecież od zawsze mieliśmy talent do interesów do interesów, nieważne czy musieliśmy pracować w Polsce, czy poza granicami naszego kraju, jakoś się udawało. Z innej strony popatrzmy jak dzisiaj sytuacja się prezentuje za granicą. Polacy, którzy wyjechali na Wyspy Brytyjskie nie tylko, że sobie radzą, to jeszcze zakładają własne firmy. Nie jesteśmy już tylko ludźmi od czarnej roboty, lecz potrafimy odnaleźć się w wielu branżach.

Wróćmy jednak na nasze podwórko. Co wpłynęło na sukces naszej zaradności.

Zajrzyj na nową witrynę i dowiedz się również dużo o zbliżonej dyscyplinie. Pod tym adresem oczekuje na Ciebie znaczną ilość postów.

Na pewno wspomniana historia i dobre geny, lecz także wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć przykładowo Niemcy. No dobra, może mają lepsze prawo i sprawniej działające państwo, lecz jak dzieje się coś dziwnego, jakieś niespodziewane wydarzenia to często nie wiedzą co robić. My tymczasem w tym samym czasie znajdujemy sposób na wyjście z sytuacji, niekonwencjonalny sposób, jak sobie radzić w trudnej sytuacji.

Warto również potwierdzić, iż w tej naszej narodowej zaradności bardzo pomogła nam integracja z Europą, czyli z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm i funduszom unijnym dla gmin udało się zrobić naprawdę wiele. Czasem bowiem są pomysły i chęci, ale nie ma wsparcia finansowego. W takim momencie nawet wirtuozeria nie pomaga, potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się stworzyć wiele przedsiębiorstw, zakupić niezbędny sprzęt, zatrudnić wielu ludzi i rozbudować wiele firm.
Opracował Bank BGŻ

Inne artykuły

Czym cechuje się zdrowa żywność, w jakich miejscach można bezpiecznie kupić takie produkty

Żywność ekologiczna
Redaktor: Peter Hellberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, jak bardzo ważne zaczyna być właściwe odżywianie, nie od dzisiaj wiadomo. I wiadomo nie od dziś, że niestety to, co można kupić w większości sklepów często nie jest najlepsze dla zdrowia konsumentów, jeżeli nawet w teorii spełnia zakładane normy. Współczesne, nastawione na wydajność rolnictwo opiera się na jak największym minimalizowaniu kosztów produkcji.
2019-09-11 09:18:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.