Jakim osobom może dopomóc psycholog rodzinny oraz jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

W życiu pojawiają się sytuacje, gdy nie umiemy sobie samodzielnie dać rady. Wówczas potrzebna będzie porada fachowca. Psychoterapeuta mógłby dopomóc dzieciom, parom oraz całym rodzinom.
fisher price
Redaktor: Lisa Stevens
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na konsultację terapeutyczną psycholog rodzinny zaprasza całą rodzinę. Psycholog wspomaga wszystkich i nie utrzymuje strony żadnego z nich. Zadaje on pytania wszystkim członkom rodziny i nakłania ich do zastanowienia się i do ujrzenia okoliczności z innego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzin stawia sobie za cel przywracanie harmonii i pokazanie, że w dowolnej rodzinie jest coś specjalnego. Tego typu terapia jest formą pomocy psychologicznej nie jedynie osobie borykającej się z trudnościami, ale także całej jego rodzinie. Zdarza się, że funkcjonowanie osoby, która wymaga pomocy psychologa, ma wpływ na wzajemne układy wszystkich członków danej rodziny. Również należy pamiętać o tym, że rodzina ma niezwykle duży wpływ na sukces terapii. Zezwala ona zrozumieć głębiej stosunki pomiędzy dziećmi oraz rodzicami.


zobacz
Redaktor: Shota Watanabe
Na podstawie: http://www.flickr.com


W placówkach psychologicznych są prowadzone psychoterapie z przedziału depresji oraz trudności adaptacyjnych i relacji dzieci z rodzicami albo rodzeństwem bądź innymi osobami. Psycholog rodzinny mógłby zająć się również pomocą małżeństwom, które przeżywają problemy. Psychoterapeuta do końca walczy o ocalenie takiego związku. Taka terapia to odbudowanie lub wybudowanie na nowo satysfakcjonującej relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną. Tu największy nacisk kładziony jest na zrozumienie przyczyny kryzysu w małżeństwie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.