Potomstwo to żywe srebro - tak zwykło się mawiać, ponieważ są bardzo żwawe i potrafią biegać cały dzień bez wytchnienia

Niejedno dziecko musi dostać porcję ruchu. W przeciwieństwie do osoby starszej, która uwielbia posiedzieć w spokojnym mieszkaniu z gazetą albo przed telewizorem, dziecko musi się wyszumieć oraz wybiegać.




Najlepiej, kiedy ma możliwość zrobić to na świeżym powietrzu - w parku z przyjaciółmi. Jednakże nie zawsze jest taka szansa, gdyż na przykład późną jesienią możemy wyjść z urwisem na przechadzkę, ale z pewnością nie na calutki dzień.


Jeżeli na dworze jest kiepska pogoda i niestety jesteśmy zmuszone z dzieckiem siedzieć w mieszkaniu, to doskonale wiemy czym to grozi. Mały szkrab z niespożytą energią będzie biegał po całym domu i nie będzie w stanie sobie znaleźć zajęcia. Jeżeli jeszcze, nie daj boże, mamy lokum na parterze lub nasze mieszkanie (choćby tylko przedpokój) jest wyłożone płytkami, a nasz szkrab pociąga nosem i jest lekko przeziębiony - to musimy uczynić wszystko, aby nie zachorował. Musimy go zatem porządnie ubrać oraz założyć mu kapcie. Dzieci najbardziej lubią chodzić tylko w skarpetkach, ale możemy nauczyć je zakładania domowego obuwia.


spływy kajakowe
Redaktor: NOAA's National Ocean Service
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kapcie dla dziecka są niezwykle istotne, ponieważ kształtują u malucha dobre stawianie stopy na podłożu. Na dodatek, istotne, aby każde maleństwo posiadało własne nowe buty oraz kapcie (do sprawdzenia na tej stronie), gdyż powinno przystosować je do profilu swojej stopy i stylu chodzenia.




Wobec tego, tak jak mamy możliwość młodszym potomkom dawać do noszenia ciuchy po starszym rodzeństwie, tak buty każdy musi mieć nowe. Tym bardziej, że papucie dzisiaj są przepiękne i będą podobać się każdemu szkrabowi.
2018-03-17 07:51:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.