Każda mama poza determinacją potrzebuje również użytecznej pomocy

Wychowywanie dziecka, opiekowanie się nim, to praca, jakich mało. Szkoda, iż nie rozumieją tego pojęcia nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie mają pracy, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, szczególnie taki, co wypowiada się na ten temat najczęściej pozostał z dzieckiem sam przez cały dzień. W takim momencie by zaczaił, o czym mowa, chociażby byłaby to jedynia drobna świadomość, wstrząs, który szybko minął. Później opowiadałby kolegom w Sejmie, jaka to łatwa praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które dla niepoznaki ukrywa w kieszeniach marynarki…
Przyzna rację każda matka, zajmowanie się dzieckiem to doświadczenie niezwykłe, wręcz metafizyczne, dziecko to dla wielu kobiet spełnienie, coś najstotniejszego w życiu, ale… To też trudna praca i nie ma co do tego zagadnienia żadnych wątpliwości. Nie ma potrzeby podkoloryzować realności, gdy każdy z nas wie, że dziecko, mocniej niż każda inna żywa istota, wymaga naszej odpowiedzialności i mądrości 24/H. Co więcej, dziecka nie należy odstawić, jak odstawia się nieskończoną pracę na bok, dziecko nas potrzebuję, ono potrzebuje naszej mądrości, naszej miłości, a przede wszystkim naszej stałej obecności.

Inne artykuły

Wpływ stanu błogosławionego na faceta

ciiąża
Redaktor: DAVID MONROY
Na podstawie: http://www.flickr.com
Macierzyństwo to niewątpliwie poważny temat. Mamusie i Tatusiowie bardzo poważnie traktują ten fakt - i bardzo dobrze – poważnie, ale w tej stresującej sytuacji przyda się odrobina humoru.


Warto o tych sprawach pamiętać miast wydawać opinie i sądy, wykrzykując swoje poglądy nie mając o tych sprawach choćby minimalnego pojęcia. Warto w tym miejscu powiedzieć o dwóch wspaniałych, użytecznych przedmiotach, które będą niezastąpioną pomocą dla każdej mamy. Jedną z nich są oryginalne torby dla mam, drugim klips do smoczka.

dziecko
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Każda matka poza cierpliwością potrzebuje też użytecznej pomocy. Bardzo dobre do tego celu są torby dla mam, szczególnie gdy planujesz spacer z dzieckiem i chcesz mieć wszystko pod ręką. W kompletnie wyposażonej torbie znajdują się kieszenie na butelki oraz inne kieszonki, aby schować potrzebne drobiazgi, mata do przewijania dziecka. Torba taka powinna też mieć uchwyty do zawieszenia na wózku, a jednocześnie ułatwiające jej noszenie. Niezbędne również są metalowe nóżki, konieczne, gdy kładziemy torbę na ziemi, dzięki temu nie jest ona podatna na zabrudzenia.

Wielce pomocnym przedmiotem jest także klips do smoczka, dzięki niemu smoczek nigdy nie znajdzie się na brudnej ziemi i się nie ubrudzi. Oba te produkty dostaniemy w dobrych sklepach z akcesoriami dla dzieci, w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, jak przykładowo tu - .
2018-06-21 20:44:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.