Przed młodą parą, którzy planują zorganizować ślub i niezapomniane przyjęcie weselne stoi wiele zadań do realizacji

Muszą załatwić stosowną salę, zdecydować się na odpowiednie menu, zapewnić okazałe dekoracje i oczywiście dobrą muzykę. Zwłaszcza z tym ostatnim zadaniem może być najwięcej kłopotów, ponieważ zespoły weselne nie zawsze dostarczają usługi na wysokim poziomie i jeśli zaoferowana muzyka będzie kiepskiej jakości, może to zepsuć nawet najlepiej zorganizowane przyjęcie. Na co więc zwracać uwagę wybierając zespół muzyczny na wesele?

Wesele
Redaktor: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Na ogół jest tak, że w przypadku dużych uroczystości jak m.in. wesele liczy się dla nas każda złotówka. Usiłujemy oszczędzać na tym, na czym się da, niemniej nie zawsze taniej znaczy lepiej. Wynajęcie zespołu na wesele (postaw na sprawdzonęgo DJa z Wrocławia: http://www.djhektor.pl/wroclaw/) nie jest tanią inwestycją – zazwyczaj uwzględnić trzeba koszt minimum 2000 zł, co biorąc pod uwagę jednodniową uroczystość stanowi oczywiście sporą sumę. Dodatkowo różne zespoły proponują w tej cenie różne usługi, np. . Jedne gwarantują wyłącznie granie muzyki, a o całą oprawę świetlną i dekoracyjną musimy zadbać sami. Inne z kolei gwarantują nie tylko swój, wysokiej jakości sprzęt, ale również całą oprawę sceniczną – stosowne oświetlenie, nagłośnienie i efekty specjalne (dym, lasery itp.). Warto więc dokładnie przeanalizować co mieści się w proponowanej cenie i zdecydować się na najbardziej kompleksową ofertę.
W przypadku zespołu weselnego bardzo ważna jest jakość proponowanych usług i doświadczenie sceniczne muzyków. Jedni już za sprawą zwykłego keyboardu i gitary potrafią zdziałać prawdziwe cuda, inni nawet dysponując rozbudowaną kadrą i sprzętem wykonują mało atrakcyjne przedstawienia muzyczne. Trzeba więc skrupulatnie sprawdzić jak gra zespół. W tym kierunku warto posłuchać przykładowych utworów – jeżeli to możliwe na żywo.

koncert
Redaktor: -ted
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można również sprawdzić nagrania z dotychczasowych wesel, na których będzie widać jak bawią się goście przy akompaniamencie takiego zespołu.
Na koniec warto warto wziąć też pod uwagę takie kwestie, jak ta czy zespół dysponuje własnym środkiem transportu oraz czy wokalista bądź wokalistka może dodatkowo pełnić funkcję wodzireja. Nie każdy bowiem się do tego nadaje, tymczasem sprawne zachęcanie gości do zabawy jest w tym przypadku niezwykle ważne.
2018-09-12 07:24:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.